बेलायतमा साहित्य सन्ध्या र पुरस्कार वितरण

२५ चैत्र २०७४, आईतवार २३:०६ मा प्रकाशित

लन्डन । नेपाली डायस्पोरा साहित्य अन्तर्गत बेलायतको पुरानो साहित्यिक संस्था नेपाली साहित्य विकास परिषद यूकेको आयोजनामा लन्डनमा एक कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ। नेपाली नयाँ वर्षको अवसर पारेर बिहिबार साँझ वेम्बलीमा आयोजित साहित्य सन्ध्या कार्यक्रममा कविता वाचन तथा साहित्य पुरस्कार वितरण गरियो।

जस अनुसार कवि तथा समाजसेवी ध्रुब केसी र हरिविभोर कार्कीलाई परिषदको एन. एल. डी.सी. दोश्रा स्वर्णपदक पुरस्कार तथा घनबहादुर थापा मगर र हरिसिंह थापालाई नेपाली साहित्य पुरस्कारबाट सम्मानित गरियो ।

स्वर्णपदकको राशी ५० हजार रूपैयाँ छ भने साहित्य पुरस्कारको राशी २० हजार।

पदक तथा सम्मानपत्र बेलायतका लागि नेपाली राजदूत डा दुर्गाबहादुर सुवेदीले वितरण गरे । सम्मान पत्र परिषदका निवर्तमान अध्यक्ष तथा बिबिसि नेपाली सेवाका पुर्व प्रमुख कवि खगेन्द्र नेपाली र उपाध्यक्ष वीरेन्द्र कुँवरले वाचन गरेका थिए।

कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि समेत रहेका राजदूत डा.सुवेदीले कवि कोमल प्रसाद श्रेष्ठ मल्लको “म देश लेख्छु” कविता संग्रह कृति लोकार्पण पनि गरेका थिए ।

कार्यक्रममा राजदूत डा सुवेदी, बुद्धिजिवी डा राघवधिताल ( ओबिइ) , यति एशोसिएसन अध्यक्ष शशीधर नेपाल लगायतले शुभकामना मन्तव्य राख्दै प्रवासमा नेपाली भाषा तथा साहित्यको प्रबर्द्धनमा परिषदको ठूलो भुमिका रहेको भन्दै प्रसंशा गरे ।

सो अवसरमा वसन्त रायक्षेत्री,,घन बहादुर थापामगर,वासु शर्मा, श्रीमती शर्मा,विस्वासदीप तिगेला,मनोज अन्जान, रेशम अर्याल, ध्रुब केसी,दुत पुन, खगेन्द्र नेपाली, डा.सुधा श्रेष्ठ, केशव पुडासैनी, कोमल प्रसाद श्रेष्ठ मल्ल, माधव प्रसाद पौडेल, ज्ञानेन्द्र रावत, डम्बर सिँह लगायतका स्रष्टाले कविता वाचन गरेर सुनाए ।

परिषदका अध्यक्ष सुरेशजङ शाहको सभापतित्वमा सम्पन्न कार्यक्रममा उपाध्यक्ष रेशम अर्यालले स्वागत मन्तव्य दिए भने ,कार्यक्रम सन्चालन वरिष्ठ सहअध्यक्ष कोमल प्रसाद श्रेष्ठ मल्ल र महासचिव डा.सुधा श्रेष्ठले गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालमा पहिलोपटक चिकित्सासम्बन्धी सम्पूर्ण शब्दको परिभाषा रहेको ‘चिकित्सा शब्दसागर’ विमोचन गरिएको छ । डा विपिन नेपाल, विनयकुमार शर्मा, प्रकाशमणि दाहाल

गैरआवासीय नेपाली संघ भाषा, साहित्य, संस्कृति तथा सम्पदा समितिको साप्ताहिक कार्यक्रम प्रवासी प्रवाहको चवालिसौ शृङ्खलामा नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानका कुलपति गंगाप्रसाद

वाग्मती प्रदेशको राजधानी हेटौँडाबाट साहित्य सङ्गम मकवानपुरले यस वर्ष प्रदान गर्ने साहित्य क्षेत्रमा क्रियाशील २० जनालाई विभिन्न सम्मान तथा पुरस्कारको

काठमाडौँ । साहित्यकार विन्दु अधिकारी ढकाल नवीनतम् कथासङ्ग्रह मावली दिदी लिएर आउनुभएको छ । ढकालको दोस्रो कृतिको रूपमा आएको पहिलो