लडाकुको माग संबोधन गर्न माओवादीद्धारा समिति गठन, आर्थिक मुद्दाको छानविन गरिने

४ श्रावण २०६९, बिहीबार १०:५२ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ४ साउन । पूर्व लडाकु तथा वाइसीएलका प्रतिनिधिले उठाएको माग सम्बोधन गर्न एक उच्च स्तरीय छानविन आयोग गठन गर्ने भएको छ । बैठकले लडाकुहरुले उठाएको माग जायज भएको निष्कर्स निकाल्दै त्यसको विषयमा अध्ययन गरेर सुझाव सहितको प्रतिवेदन बुझाउन उच्चस्तरीय समिति गठन गरेको हो ।
त्यसैगरी बैठकले पार्टीभित्रको राजनीतिक र आर्थिक पारदर्शिताको विषयमा गंभिर प्रश्न उठेकोले त्यस विषयमा समेत छानविन गर्ने निर्णय स्थायी समितिको बैठकले गरेको छ । बैठकले राजनीतिक र आर्थिक मुद्दालाई संबोधन गर्न छुट्ट छुट्टै समिति गठन गरेको हो ।
एकीकृत नेकपा माओवादीको अस्तिदेखि सुरु भएको सातौं विस्तारित बैठकको दोस्रो दिन हिजो पूर्व लडाकु र वाइसिएलका प्रतिनिधिले शिविरभित्र भएको आर्थिक अनियमिताको छानविन हुनुपर्ने मागगर्दै बैठक अवरुद्ध गरेका थिए । समूहगत छलफलका क्रममा स्वेच्छिक अवकाशमा निस्किएका पूर्व जनमुक्ति सेनाका प्रतिनिधि र वाइसिएलका प्रतिनिधिहरूले शिविरभित्रको आर्थिक हिसाब पारदर्शी हुनुपर्ने, आर्थिक अनियमिततामा संलग्न दोषीलाई तत्काल निलम्बन गरी छानविन गरिनुपर्र्ने, घाइते तथा अपाङ्गको लागि आजीवन निर्वाह भत्ताको व्यवस्था हुनुपर्ने, पार्टी सुदृढीकरणको ठोस र व्यावहारिक योजना चालु विस्तारित बैठकमा पेस गर्नुपर्ने लगायतका मागहरू राखेका थिए । पूर्व लडाकु र वाइसीएलका प्रतिनिधिले आफ्ना मागसम्बोधन नभए विस्तारित बैठक चल्न नदिने चेतावनी दिएपछि समस्या समाधान गर्न स्थायी समितिको बैठक बसेको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले ३२ सांसदलाई कारबाही प्रक्रिया अगाडि बढाएपछि सर्वोच्च अदालत पुगेका छन्।

काठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपालले प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँगको भेटमा कुनै प्रगति नभएको नेता

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह अवस्थामा पुगेको छ। पछिल्लो २४ घण्टामा मात्र भारतमा तीन लाख भन्दा बढि संक्रमित थपिएका