पूर्व लडाकूको अवरोधले माओवादी विस्तारित बैठक स्थिगित

३ श्रावण २०६९, बुधबार १४:३६ मा प्रकाशित


काठमाडौ, ३ साउन । माओवादी पूर्व लडाकूहरुले आफ्नो रकमको हिसाब किताब माग गर्दै नारावाजी गरेपछि एकीकृत माओवादी विस्तारित बैठक स्थिगित भएको छ । शिविरमा अनियमिता भएको भन्दै छानबिनको माग गरी पूर्वलडाकूहरुले बैठकस्थलमै नाराबाजी बैठक अवरुद्ध भएको छ । आजको सातौं विस्तारित बैठक भोलि बिहान ११ बजेसम्मका लागि स्थगित गरिएको प्रचारप्रचार उपसमितिका संयोजक विश्वभक्त दुलालले जानकारी दिनुभयो । समुहगत छलफलको क्रममा स्वेच्छिक अवकासमा गएका पूर्व लाडाकू र वाइसिएलका प्रतिनिधिहरुले शिविरभित्रको आर्थिक हिसाव पारदर्शी हुनुपर्ने, आर्थिक अनियमितताका दोषीलाई तत्काल निलम्बन गरी छानविन हुनुपर्र्ने, घाइते अपाङ्गता भएकालाई आजीवन निर्वाह भत्ताको व्यवस्था हुनुपर्ने भन्दै नारावाजी गरेका थिए । त्यस्तै उनीहरुले पार्टी सुदृढीकरणको ठोस र व्यावहारिक योजना चालु विस्तारित बैठकमा पेश गर्नुपर्ने लगायतका मागहरु पनि राखेका छन् । बैठक केहीबेर अवरुद्ध भएपछि अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले पूर्व लडाकूहरुको माग जायज भएको भन्दै भोलि सम्ममा माग सम्वोधन गर्ने प्रतिवद्धता जनाउनु भएको छ । प्रचण्डले बैठकमा प्रस्तुत गरिएको पार्टी सुदृढीकरण र शुद्धिकरणको योजनाको स्प्रिटसँग मेल खाएकोले यी मागले पार्टी निर्माण र समस्या समाधानमा सजिलो बनाउने भन्दै धन्यवाद पनि दिनुभयो । मागका सम्बन्धमा केन्द्रीय समितिमा छलफल गरेर ११ बजेको बैठक हलमै माग सम्बोधन गर्ने प्रतिवद्धता अध्यक्ष प्रचण्डले जनाउनु भएको छ । आजको बैठकमा प्रचण्डको प्रतिवेदनमाथि समुहगत छलफल सकिएको छ र भोलि समूह टोलीले छलफलको निष्कर्ष प्रस्तुत गर्ने कार्यक्रम छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले ३२ सांसदलाई कारबाही प्रक्रिया अगाडि बढाएपछि सर्वोच्च अदालत पुगेका छन्।

काठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपालले प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँगको भेटमा कुनै प्रगति नभएको नेता

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह अवस्थामा पुगेको छ। पछिल्लो २४ घण्टामा मात्र भारतमा तीन लाख भन्दा बढि संक्रमित थपिएका