कोइराला–राजदूत भेटवार्ता

२ श्रावण २०६९, मंगलवार १४:१६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २ साउन । नेपाली कांग्रेसका सभापति सुशील कोइराला र नेपालका लागि जर्मनीका राजदूत ग्रेफिन भोन रोडर्नबीच आज बिदाइ भेटवार्ता भएको छ । महाराजगन्जस्थित कोइराला निवासमा भएको भेटवार्ता मुलुकको पछिल्लो राजनीतिक विषयवस्तुमा केन्द्रित भएको जनाइएको छ । भेटमा राजदूत रोडर्नले जर्मनी नेपालको विकासमा सदैव सहयोग गर्न तत्पर रहेको प्रतिबद्धता व्यक्त गरेको कोइरालाका सहयोगी जीवन ढकालले जानकारी दिए ।
उहांहरुबीच मुलुकको शान्ति प्रक्रिया, संविधान लेखन र समसामयिक विषयमा छलफल भएको थियो । छलफलमा सभापति कोइरालाले मुलुकको राजनीतिक सङ्कटका लागि आफ्नो पार्टी प्रतिवद्ध रहेको र त्यसका लागि दलहरुबीच सम्वादको प्रक्रिया थालिएको जानकारी गराएका थिए । भेटमा जर्मनीद्वारा नेपालमा सञ्चालित विकास कार्यक्रम र सहयोगका बारेमा छलफल भएको र नेपालको विकासका लागि जर्मनीले पु¥याउंदै आएको सहयोगप्रति सभापति कोइरालाले आभार व्यक्त गरेका थिए ।
राजदूत रोडर्न नेपालका लागि राजदूतको कार्यकाल पूरा गरी केही दिनपछि स्वदेश फर्कन लागेका राससले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ र जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराईबीच भेटवार्ता

बागलुङ । वर्षाका बेला बागलुङवासीले धारोमा पानी आउछ कि आउँदैन भनेर आकाशतर्फ फर्केर निक्यौल गर्ने गर्छन् । वर्षातको समयमा बागलुङमा

काठमाडौँ । सरकार केही दिनमै नागरिकतासम्बन्धी विधेयक संसद्मा पेस गर्ने तयारीमा रहेका बेला प्रमुख प्रतिपक्षी एमालेले त्यसलाई अस्वीकार गर्ने जनाएको

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसका नेता शेखर कोइराला पक्षको बैठक आज (शुक्रबार) पनि बस्ने भएको छ । बिहीबार राजधानीको बत्तीसपुतली फुडल्याण्डमा