कोइराला–राजदूत भेटवार्ता

२ श्रावण २०६९, मंगलवार १४:१६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २ साउन । नेपाली कांग्रेसका सभापति सुशील कोइराला र नेपालका लागि जर्मनीका राजदूत ग्रेफिन भोन रोडर्नबीच आज बिदाइ भेटवार्ता भएको छ । महाराजगन्जस्थित कोइराला निवासमा भएको भेटवार्ता मुलुकको पछिल्लो राजनीतिक विषयवस्तुमा केन्द्रित भएको जनाइएको छ । भेटमा राजदूत रोडर्नले जर्मनी नेपालको विकासमा सदैव सहयोग गर्न तत्पर रहेको प्रतिबद्धता व्यक्त गरेको कोइरालाका सहयोगी जीवन ढकालले जानकारी दिए ।
उहांहरुबीच मुलुकको शान्ति प्रक्रिया, संविधान लेखन र समसामयिक विषयमा छलफल भएको थियो । छलफलमा सभापति कोइरालाले मुलुकको राजनीतिक सङ्कटका लागि आफ्नो पार्टी प्रतिवद्ध रहेको र त्यसका लागि दलहरुबीच सम्वादको प्रक्रिया थालिएको जानकारी गराएका थिए । भेटमा जर्मनीद्वारा नेपालमा सञ्चालित विकास कार्यक्रम र सहयोगका बारेमा छलफल भएको र नेपालको विकासका लागि जर्मनीले पु¥याउंदै आएको सहयोगप्रति सभापति कोइरालाले आभार व्यक्त गरेका थिए ।
राजदूत रोडर्न नेपालका लागि राजदूतको कार्यकाल पूरा गरी केही दिनपछि स्वदेश फर्कन लागेका राससले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

काठमाडौँ । नक्कली पीसीआर रिपोर्ट दिने सुरिया हेल्थ केयरको लाइसेन्स निलम्बन गरिएको छ । राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशालाले नक्कली रिपोर्टका बारेमा

काठमाडौं । आज देशका धेरैजसो स्थानमा बिहानैदेखि वर्षा भइरहेको जल तथा मौसम विज्ञान विभागले जनाएको छ। देशका विभिन्न क्षेत्रमा आज

काठमाडौं । सत्तारुढ नेकपा (एमाले) अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेता माधवकुमार नेपालबीच लामो समयको संवादहीनता तोडिएसँगै राजनीतिक