आजदेखि २२ जिल्लामा एकल खाता कोष प्रणाली लागू

१ श्रावण २०६९, सोमबार १०:४८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ साउन । सरकारी कार्यालयहरूमा कोष प्रणालीको आधुनिक ढाँचा अवलम्बन गर्न आजदेखि थप २२ जिल्लामा एकल खाता कोष प्रणाली लागू हुने भएको छ । सरकारी कार्यालयहरूका नाममा रहेका बैँक खाताहरूलाई एकीकृत गरी जिल्लास्थित सबै सरकारी कार्यालयको कारोवार एकल खातामार्फत सञ्चालन गर्न यो प्रणाली लागू गर्न लागिएको महालेखा नियन्त्रक प्रतापकुमार पाठकले जानकारी दिनुभयो । कमीकमजोरी सुधार गरी आधुनिक कोष प्रणालीको अवलम्बनबाट वित्तीय एवम् खर्च व्यवस्थापन र नगद व्यवस्थापनको कार्यलाई सुदृढ, प्रभावकारी बनाउन एकल खाता प्रणाली लागुगर्न लागेको पाठकले बताउनुभयो । एकल खाता कोष प्रणाली लागू भएका जिल्लामा सरकारी कार्यालयको बजेट खर्च, राजस्व जम्मा तथा धरौटी कारोवार सम्बन्धित जिल्लास्थित कोष तथा लेखा नियन्त्रक कार्यालयका नाउँमा खोलिएका एकल खाताको माध्यमबाट सञ्चालन हुनेछ । २०६६ मङ्सिर १ गते भक्तपुर जिल्लाबाट लागू गरिएको यो प्रणाली हालसम्म ३८ जिल्लामा विस्तार भइसकेको छ । आजदेखि पाँचथर, तेह्रथम, सुनसरी, सप्तरी,सल्यान, प्यूठान, रोल्पा, दैलेख, डोटी, वैतडी लगायतका २२ जिल्लामा लागू गरिनेछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । इमर्जिङ नेपाल लिमिटेडले साधारण शेयर बिक्रीका लागि निष्काशन तथा बिक्री प्रबन्धक नियुक्त गरेको छ । कम्पनीले आज जारी

तनहुँको बन्दीपुर गाउँपालिकाको संस्थागत स्वमूल्याङ्कन नतिजा सार्वजनिक भएको छ । सङ्घीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयले स्थानीय तहहरुको संस्थागत क्षमता

काठमाडौं । साधारण शेयर बिक्री गर्ने क्रममा बैंकिङ फाइनान्स एण्ड इन्स्योरेन्स इन्स्टिच्युट अफ नेपाल लिमिटेड (बिएफआइएन) पनि जोडिने भएको छ

काठमाडौं । स्वदेशी लगानीमा निर्धाणाधीन ४५६ मेगावाटको माथिल्लो तामाकोशी जलविद्युत् आयोजनाको काम अन्तिम चरणमा पुगेको छ । बाँध, सुरुङ, प्रसारण