अविरल वर्षाका कारण सर्लाहीको कर्मैयामा ९० घर डुवानमा, लाखौको क्षति

३१ असार २०६९, आईतवार ११:४६ मा प्रकाशित

सर्लाही, ३१ असार । गएरातिदेखि परेको अविरल वर्षाले सर्लाहीका विभिन्न स्थानमा क्षति गर्न सुरु गरेको छ । सर्लाहीको कर्मैयामा वोडारी, डुमाजोर, नाइके, मुडपेला खोला बस्तीमा पसेको छ । खोला बस्तीमा पसेपछि कर्मैया–९ का ९० घरधुरी डुवानमा परेको स्थानीय बासिन्दाले जनाएका छन् । बाढी घरघरमा पसेर घर डुवानमा पार्नुको साथै घरमा रहेको सरसमान पनि बगाएको भुमि अधिकार मञ्च सर्लाहीका अध्यक्ष जीतबहादुर गोलेले बताउनुभयो । खोलामा पानी अझै भने ३ सय घरधुरीमा प्रत्यक्ष क्षति पुग्ने भएको छ । बाढी घर घरमा पसेपछि स्थानीयबासिन्दा त्रसित भएका छन् । खेतबारी जलमग्न भएको छ । अहिले उनीहरु सुरक्षित स्थानमा भेला भएर बसिरहेका छन् । कर्मैयाको खोला नियन्त्रण समितिले खोला नियन्त्रणका लागि कुनै चासो नदेखाएकोले समस्या उत्पन्न भएको स्थानियबासिन्दाले आरोप लगाएका छन् । त्यस्तै भारी वर्षासंगै आएको बाढीले नारायणखोलामा एक वर्ष अघि निर्माण गरीएको एउटा इनार र कल बगाएपछि खानेपानीको समस्या हुने भएको छ । परिवर्तन नेपालको आर्थिक सहयोगमा गत जेठ महिनामा नारायणखोला–८ सत्रकठ्ठामा ४० हजारको लागतमा निर्माण गरीएको इनार तथा कल गयराती डाइनी खोलामा आएको बाढीले बगाए पछि स्थानीयमा खानेपानीको समस्या देखिने भएको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । आज देशका धेरैजसो स्थानमा बिहानैदेखि वर्षा भइरहेको जल तथा मौसम विज्ञान विभागले जनाएको छ। देशका विभिन्न क्षेत्रमा आज

काठमाडौं। सभामुख अग्नि सापकोटाविरुद्ध परेको मुद्दामा सर्वोच्च अदालतको संवैधानिक इजलासले बुधबार सुनुवाइ गरेन ।प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबरा नेतृत्वको संवैधानिक इजलासमा

जिल्लाको दिपायल सिलगढी नगरपालिका–७ तथा पूर्वीचौकी गाउँपालिका–१ को सीमाक्षेत्र बुढोबाँज भन्ने ठाउँमा बेवारिसे अवस्थामा एक महिलाको शव फेला परेको छ

काठमाडौं । चैत्र शुक्ल नवमीका दिन मर्यादा पुरुषोत्तम भगवान् रामचन्द्रको सम्झनामा मनाइने ‘रामनवमी’ पर्व आज देशभरि श्रद्धा र भक्तिपूर्वक पूजा