एकीकृत माओवादी केन्द्रीय समितिको बैठक भोलीसम्मको लागी स्थगित

२९ असार २०६९, शुक्रबार १८:५४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २९ असार । एकीकृत नेकपा माओवादी केन्द्रीय समितिको बैठक आजका लागि स्थगित भएको छ । अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड व्यस्त रहनु भएको र तयारी नपुगेको भन्दै आजका लागि बैठक स्थगित गरिएको हो । केन्द्रीय सदस्यहरुले अध्यक्ष प्रचण्डको राजनीतिक प्रतिवेदन अध्ययन गरेर पार्टी कार्यालयमा नै बुझाएपछि बैठक भोलि बस्ने गरि स्थगित गरिएको हो । भोलि बिहान ११ बजे बस्ने बैठकमा प्रतिवेदनमाथि छलफल हुने केन्द्रीय सदस्य रामरिजन यादवले जानकारी दिनुभयो ।  केन्द्रीय समितिको बैठकमा माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले ३८ पृष्ठको राजनीतिक प्रस्ताव पेस गर्नु भएको थियो । पार्टी नेतृत्वमा शक्ति केन्द्रिकृत गर्ने र पार्टी अन्तरसङ्घर्षमा कडाई गर्ने प्रचण्डको राजनीतिक प्रतिवेदनमा उल्लेख छ । प्रतिवेदनमा पार्टीमा अत्याधिक जनवादको प्रयोग गर्न दिइएकै कारण पार्टी विभाजनको अवस्थामा पुगेकाले त्यसमा अब अङ्कुश लगाउनुपर्ने आशय ब्यक्त गरिएको छ । प्रतिवेदनमा समग्र अन्तरसङ्घर्षको समीक्षा, राजनीतिक अन्तरसङ्घर्षको समीक्षा, अन्तर्राष्ट्रिय परिस्थिति, राष्ट्रिय राजनीतिक परिस्थितिको व्याख्या गरिएको प्रवक्ता दीनानाथ शर्माले बताउनुभयो । त्यस्तै प्रतिवेदनमा १२ बुँदे समझदारीदेखि हालसम्मको राजनीतिक परिस्थिति र भावी कार्यदिशाबारे पनि उल्लेख गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौ । प्यूठानमा भएको जिप दुर्घटनामा परी ज्यान गुमाउनेको संख्या पाँच पुगेको छ। जिल्ला प्रशासन कार्यालय गुल्मीका कर्मचारी सवार लु

काठमाडौँ । सरकारले ११ देशमा राजदूत नियुक्तिको तयार गरेको छ । लामो समयदेखि राजदूत पद रिक्त रहेका ५ देश र

काठमाडौं । राष्ट्रिय जनमोर्चाले एमाले नेतृत्वको गण्डकी प्रदेश सरकारलाई दिएको समर्थन फिर्ता लिने निर्णय गरेको छ । जनमोर्चाका अध्यक्षले अध्यक्ष

सुदुरपश्चिम । सुदूरपश्चिम प्रदेशमा नयाँ वर्ष आरम्भसँगै मनाइने ‘बिसु’ पर्वको रौनक बढेको छ । यो पर्व मनाउने तयारीस्वरूप प्रत्येक घरपरिवारमा