संविधानसभा पुनस्थापनाको माग गर्दै पूर्वसभासदहरुको भेटवार्ता तिब्र

२९ असार २०६९, शुक्रबार ११:३८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २९ असार । विघटित संविधानसभा पुनस्थापनाको मागगर्दै पूर्व सभासदहरुले प्रमुख राजनीतिक दलका शीर्ष नेताहरुसँगको भेटघाटलाई तीब्रता दिएका छन् । पूर्वसभासदहरुले आज विहान नेपाली काङ्ग्रेसका सभापति सुशील कोइरालालाई भेटेर संविधानसभा पुनस्थापना गरेर अहिलेसम्मको उपलब्धी रक्षा गर्ने आफूहरुको अभियानमा सघाउन आग्रह गरेका छन् । जवाफमा काङ्ग्रेस सभापति कोइरालाले संविधानसभाको विघटनमा काङ्ग्रेस दोषी नरहेकोभन्दै संविधानसभाको पुनस्थापनाको बारेमा पार्टीभित्र र अन्य दलहरुसँग छलफल गर्ने आश्वासन दिएको काङ्ग्रेसका पूर्वसभासद शोभाकर पराजुलीले बताउनुभयो । पराजुलीका अनुसार सभापति कोइरालाले संविधान निर्माणको बारेमा देखिएका विकल्पहरु मध्ये संविधानसभा पुनस्थापना पनि एक रहेको बताउनु भएको थियो । संविधानसभा पुनस्थापनाको मागगर्दै पूर्वसभासदहरुले आजै नेकपा–माओवादीका अध्यक्ष मोहन वैद्यसँग पनि छलफल गर्दैछन् । दिउँसो १ बजेपछि पार्टी कार्यालय बुद्वनगरमा हुने भेटमा दलहरुबीच भइरहेको छलफलमा संविधानसभाको पुनस्थापनालाई प्रमुखकताका साथ उठाउन आग्रह गर्ने पूर्वसभासद पराजुलीले बताउनुभयो । संविधानसभा पुनस्थापनाको माग गर्दै बिभिन्न राजनीतिक दलमा आवद्व करिब  ५० पूर्व सभासदहरुले दलका शीर्ष नेताहरुसँग छलफल गरिरहेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । लुम्बिनी प्रदेशका नवनियुक्त मन्त्रीले पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । प्रदेश प्रमुख धर्मनाथ यादवले नवनियुक्त मन्त्रीहरु विजय

काठमाडौं । कोरोना भाइरसको दोस्रो लहर नेपालमा महामारीकै रुपमा फैलिन थालेको छ । सोमबार १२सय ८२ नयाँ संक्रमित थपिएका छन्

काठमाडौँ । सार्वजनिक यातायातमा सिट क्षमताभन्दा बढी यात्रु राख्न नपाइने भएको छ । सोमबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले नयाँ भेरियन्ट

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल