साउन १ मा बजेट ल्याउने सरकारी तयारी

२९ असार २०६९, शुक्रबार १०:१६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २९ असार । सरकारले आगामी वर्षको बजेट साउन १ गते ल्याउने तयारी गरेको छ । प्रर्ण बजेट नल्याउने दलीय सहमतिपछि अर्थमन्त्रालयले साउन १ गते एक तिहाई बजेट ल्याउने अन्तिम तयारी गरेको हो । अर्थमन्त्रालयका प्रवक्ता राजन दाहालले साउन १ मा बजेट आउनेगरी अन्तिम तयारी भइरहेको जानकारी दिए । एक तिहाई बजेटकै विषयमा पनि दलहरुबीच अझै सहमति भने भइसकेको छैन ।
सरकारले मंसिर ७ का लागि घोषणा गरेको निर्वाचन र स्वेच्छिक अवकासमा जाने लडाकुका लागि समेत बजेट निकासा गर्ने तयारी गरे पनि प्रतिपक्षी दलहरुले त्यसको विरोध गरेका छन् । प्रवक्ता खनालले चालु आ.व.को कुल खर्चको एक तिहाई खर्चका आधारमा चार महिनाका लागि बजेटको तयारी गरिएको जानकारी दिए । अर्थमन्त्री वर्षमान पुनले चुनावका लागि करिब १० अर्ब, स्वेच्छिक अवकासमा जाने लडाकुका लागि ४ अर्ब तथा समायोजनमा जानेका लागि २ अर्ब बजेट अत्यावश्यक रहेको बताउंदै आएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बुधवार बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले अघिल्लो सरकारले गरेका राजनीतिक नियुक्ति खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको