ताप्लेजुङमा भुस्याहा कुकुरको आतङ्क, स्थानियबासिन्दादेखि प्रहरी पनि आतङ्कित

२९ असार २०६९, शुक्रबार ०९:५३ मा प्रकाशित

ताप्लेजुङ, २९ असार । ताप्लेजुङमा अत्याधिक मात्रामा भुस्याहा कुकुरको संख्या बढेपछि स्थानियबासिन्दा मात्र नभई ससस्त्र प्रहरीसमेत आतङ्कित बनेका छन् । केही महिना यता सदरमुकाम फुङ्लिङ र आस पासका गाविसमा बेवारीसे कुकुरको संख्या बढेको र जथाभावि स्थानिय बासीन्दालाई टोक्न थालेको छ भने ससस्त्र प्रहरी क्याम्पमासमेत दर्जनौको संख्यामा कुकुर पसेर प्रहरीलाई नै आक्रमण गर्ने गरेको ससस्त्र प्रहरी नायव उपरीक्षक तलसीराम दाहाल बताउनुहुन्छ । प्रहरीको खाना पकाउने क्षेत्रमा अत्याधिक मात्रामा भुस्याहा कुकुर आउने गरेको र धपाउँदासमेत नजाने भएकाले ससस्त्र प्रहरी क्याम भुस्याहा कुकुरको क्याम बन्न लागेको दाहालको गुनासो गर्नुभयो । उता बेवारीसे कुकुरको टोकाईबाट दैनिक एक देखि तीन जनाको संख्यामा जिल्ला अस्पतालमा विरामिहरु आउने गरेको जिल्ला अस्पताल ताप्लेजुङका डाक्टर सुर्यबहादुर गुरुङको भनाई छ । कुकुरको टोकाईबाट अस्पतालमा विरामीको संख्या बढेको छ, रेविजको सुई पनि सिमित मात्रामा आउने गरेको कारण समस्या भएको अस्पतालले जनाएको छ । यसैबीच जिल्ला पशुसेवा कार्यालयले भने जिल्लामा भुस्याहा कुकुर नियन्त्रण गर्न सजिलो नभएको प्रतिकृया दिएको छ । कार्यालय प्रमुख डाक्टर हरीनारायण यादबका अनुसार भुस्याहा कुकुर नियन्त्रण गर्न पशु अधिकारका कारण कुकुर मार्न पनि नपाईने र कुकुरका धनि पनि नभएकोले सबैलाई रेविजको सुई पनि लगाउन नसकिएको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

रामेछाप । रामेछापको सुनापातीमा यात्रु बाहक बस लुभुखोलामा दुर्घटनामा परेको छ ।  दुर्घटनामा  कम्तिमा ९ जनाको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । उद्धारकार्य जारी रहेकाले

मुगु । नेपाल विद्युत प्राधिकरणले कर्णाली प्रदेशको मुगु जिल्लामा २९९० मिटर उचाइमा अवस्थित रारा ताल क्षेत्रमा विद्युत पुर्‍याएको छ ।

काठमाडौँ । मुलुकमा फेरि कोभिड–१९ का सङ्क्रमितहरूको सङ्ख्या दिनदिनै बढ्दै गएको अवस्थामा सङ्क्रमितलाई राख्न सकिने ‘होल्डिङ सेन्टर’ भने अझै निर्माण हुन

काठमाडौँ ।  देशमा आर्थिक अराजकता बढ्दो छ, जताततै लुटतन्त्र, कमिसनतन्त्र र भ्रष्टाचार व्याप्त छ, सरकारले भ्रष्टाचार र अनियमितता रोक्न नसक्दा सार्वजनिक