एकीकृत माओवादी केन्द्रीय समितिको बैठक आज पनि

२९ असार २०६९, शुक्रबार ०९:४८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २९ असार । एकीकृत नेकपा माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले पेस गरेको राजनीतिक प्रतिवेदनको बारेमा आजदेखि केन्द्रीय सदस्यहरुले आआफ्नो धारणा राख्ने भएका छन् । अध्यक्ष प्रचण्डको प्रतिवेदनको बारेमा छलफल गर्न केन्द्रीय समितिको बैठक विहान ११ बजेपछि पार्टी कार्यालय कोटेश्वरमा सुरु हुनेछ । हिजोदेखि सुरु भएको केन्द्रीय समितिको बैठकमा माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले ३८ पृष्ठको राजनीतिक प्रस्ताव पेस गर्नु भएको थियो । पार्टी नेतृत्वमा शक्ति केन्द्रिकृत गर्ने र पार्टी अन्तरसङ्घर्षमा कडाई गर्ने प्रचण्डको राजनीतिक प्रतिवेदनमा उल्लेख छ । प्रतिवेदनमा पार्टीमा अत्याधिक जनवादको प्रयोग गर्न दिइएकै कारण पार्टी विभाजनको अवस्थामा पुगेकाले त्यसमा अब अङ्कुश लगाउनुपर्ने आशय ब्यक्त गरिएको छ । प्रतिवेदनमा समग्र अन्तरसङ्घर्षको समीक्षा, राजनीतिक अन्तरसङ्घर्षको समीक्षा, अन्तर्राष्ट्रिय परिस्थिति, राष्ट्रिय राजनीतिक परिस्थितिको व्याख्या गरिएको प्रवक्ता दीनानाथ शर्माले बताउनुभयो । त्यस्तै प्रतिवेदनमा १२ बुँदे समझदारीदेखि हालसम्मको राजनीतिक परिस्थिति र भावी कार्यदिशाबारे पनि उल्लेख गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले संसद्मा विचाराधिन रहेको नागरिकता विधेयकलाई दलको सहमतिमा अघि बढाउने प्रयत्नमा सरकार लागेको बताउनुभएको छ । विधेयक अघि

काठमाडौं । नेपालले अमेरिकालाई अमेरिकाको ‘स्टेट पार्टनरसिप प्रोग्राम’ एसपीपीमा आबद्ध नहुने निर्णय पठाएको छ । गृहमन्त्री वालकृष्ण खाँणका अनुसार एसपीपीमा

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव शंकर पोखरेलले नेपाली काँग्रेस नेतृत्वको गठबन्धनबाट समाजवाद सम्भव नुहने बताएका छन् । सोमबार नरबहादुर कर्मचार्य

काठमाडौं । घूसकाण्डमा मुछिएका काठमाडौं जिल्ला अदालतका न्यायाधीश राजकुमार कोइराला निलम्बित भएका छन् । घटना छानबिनका लागि जाँचबुझ समिति गठनबारेको

आजको प्रमुख समाचार