विमानस्थल व्यवस्थापनसम्बन्धी मामलामा सर्वोच्चको गम्भीर चासो

२९ असार २०६९, शुक्रबार ०७:०० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २९ असार । सर्वोच्च अदालतले त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल व्यवस्थापनको जिम्मा भारतको एक निजी कम्पनीलाई दिन भइरहेको तयारीसंग सम्बन्धित कागजात पेश गर्न सरकारलाई आदेश दिएको छ । विमानस्थल व्यवस्थापनको जिम्मा भारतीय कम्पनीलाई दिने सरकारी तयारीका सम्बन्धमा सरकारमाथि परेको रिटको सुनुवाई गर्दै सर्वोच्चले बिहिबार त्यस्तो आदेश दिएको हो । न्यायाधीश सुशीला कार्की, डम्वरप्रसाद शर्मा र कमलनारायण दासको संयुक्त विशेष इजलासले सरकारी तयारीसम्बन्धी विस्तृत विवरणसहित सम्पूर्ण कागजात बुझाउन निर्देशन दिएको सर्वोच्चका सहप्रवक्ता हेमन्त रावलले जनाए । सम्पुर्ण विवरण प्राप्त भएपछि अर्को सुनुवाई साउन ११ गते हुने बताइएको छ । यसरी विमानस्थलको व्यवसथापनको सम्पूर्ण जिम्मेवारी भारतीय कम्पनीलाई सुम्पने तयारी भएको बुझेपछि गत साता त्यो रोक्नका लागि सर्वोच्चमा रिट परेको थियो । प्रधानमन्त्रीकै अगुवाईमा हठात रुपमा नियमावली परिवर्तन गरेर विनाटेण्डर या कुनै प्रतिष्पर्धा नै नगराई भारतीय कम्पनीलाई यस्तो संवेदनशील कार्य सुम्पने सरकारको यो कदम विश्वकै सिभिल एभिएसन अथोरिटीको अधिकार या मान्यताविपरित रहेको विज्ञहरुको कथन छ । यस प्रकरणले नागरिक उड्डयन प्राधिकरणको अधिकार र अस्तित्वमाथि नाङ्गो हस्तक्षेप मात्र नगरी सुरक्षा संवेदनशीलता र मुलुककै अस्मितामाथि बलात्कार गरेको नागरिक उड्डयनसम्बन्धी कानूनका ज्ञाता अधिवक्ता चन्द्रकान्त ज्ञवालीले टिप्पणी गनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल

काठमाडौँ । नेकपा एमालेको महाधिवेशन आयोजक कमिटीको बैठकले कर्णाली प्रदेशमा फ्लोर क्रस गराउन भूमिका खेलेको आरोप लगाएर २० जना नेतालाई

काठमाडौं । प्रहरीले ७ जना नक्कली डाक्टरलाई पक्राउ गरेको छ । नक्कली प्रमाणपत्र पेश गरेर काम गरिरहेका ७ जना ‘नक्कली

काठमाडौँ । सरकारले सार्जवनिक स्थानमा ५ जनाभन्दा बढी भेला हुन रोक लगाएको छ । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले जारी गरेको