त्रिवि प्राध्यापकहरुको आन्दोलन, आज देशभरका आंगिक कलेज र अनुसन्धान केन्द्र बन्द

२८ असार २०६९, बिहीबार ०९:५१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २८ असार । त्रिभुवन विश्वविद्यालयका प्राध्यापकहरुले आज देशैभरका आंगिक कलेज र अनुसन्धान केन्द्र को पठन पाठन बन्द गराएका छन् । त्रिवि प्राध्यापक संघको केन्द्रिय समिति बैकले आज र भोलि कलेज तथा केन्द्र बन्द गराउने निर्णय गरेको हो । देस भरका ६० आंगिक  र चार अनुसन्धान केन्द्र बन्द हुँदा डेढ लाख भन्दा धेरै विद्यार्थीको पढाइ प्रभावित हुने भएको छ । एक वर्षदेखि बढेको तलव र पोसाक भत्ता नदिएको भन्दै २२ सुत्रिय माग राखेर उनीहरु आन्दोलनमा उत्रिएका हुन् ।  आफूहरुले पटक पटक सम्वन्धित निकायलाई भन्दा पनि सुनुवाइ नभएकाले बाध्य भएर आन्दोलनमा उत्रनु परेको नेपल प्रगतिशिल प्राध्यापक संगठनका महासचिव यादवप्रकाश लामिछानेले बताउनुभयो । सरकारले उचित पहलन नगरे थप आन्दोलनका कार्यक्रम गर्ने पनि लामिछानेले चेतावनी दिनभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालगन्ज । बाँकेको भेरी अस्पतालमा १९० नमुना परीक्षण गर्दा ५५.७८ प्रतिशतमा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा १९०

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री