हल्लैहल्लामा मायाज बार

२८ असार २०६९, बिहीबार ०३:५५ मा प्रकाशित

राजन घिमिरे, काठमाडौं । दिनेश डीसी के गर्न जान्दैनन् ? उनलाई के गर्न आउँदैन ? जवाफ अनुत्तरित नै छ। किनकि कलाकारिता क्षेत्रका हरेक विधा र पक्षसँग विज्ञ छन् उनी अनि त्यत्तिकै निपुण पनि। सिनेमामा अभिनय गर्छन् उनी। गीत पनि गाउन छोड्दैनन् र टेलिभिजन कार्यक्रम सञ्चालन त उनको विशेषता नै हो भने सिनेमा निर्देशन अर्को बेजोड क्षमता हो उनको।
नेपाली कलाकारिता र मिडियाको भीडमा बहुप्रतिभाशाली व्यक्तित्वको रूपमा परिचय बनाएका डीसी जे गर्छन् चर्चा भइहाल्छ। अहिले उनी चलचित्र ‘मायाज बार’का कारण चर्चामा आएका छन्। एउटै धार, उस्तै विषय र प्रकृतिका सिनेमा बनिरहेको परिवेशमा फरक कथा अनि प्रस्तुति लिएर आएको मायाज बारले हाल चलचित्र बजार गरम भएको छ।
सिर्जनामा कुनै सम्झौता गर्नुहुन्न भन्ने डीसीको सोच अनि उनको सोचलाई साथ दिन अगाडि सरेका निर्माता सुनिल मानन्धरको जोडीले साँच्चै नै मायाज बारलाई गजबको सिनेमाको श्रेणीमा पुर्‍याएको छ। ‘हाम्रा नेपाली चलचित्रका नियमित दर्शकहरू त छँदै छन्। त्यसबाहेक पनि हलिउड र बलिउडका सिनेमा हेर्ने अनि नेपाली सिनेमा हेर्नुपर्‍यो भने मुन्टो बटार्ने दर्शकलाई समेत तान्नेछ यसले,’ डीसी विश्वस्त देखिन्छन्।
यता लामो समयदेखि नेपाली चलचित्रको वितरण क्षेत्रमा एकछत्र राज गर्दै आएका सुनिल मानन्धरले पनि दिल फुकाएर यो चलचित्रमा लगानी गरेका छन्। उनको भनाइ छ यस्तो, ‘यदि मैले यो चलचित्र नबनाईकन वितरण मात्र गरेको भए करिब बीस–पच्चीस फिल्म किन्न सक्थेँ। तर, एउटा राम्रो र गतिलो फिल्म दिऊँ भनेर मायाज बार बनाएको हुँ। मलाई विश्वास छ कि हाम्रो यो सोच र उद्देश्यलाई दर्शकहरूले साथ दिनुहुनेछ।’
यतिबेला चलचित्र ‘मायाज बार’को युनिट चलचित्रको प्रचारप्रसारमा लागिपरेको छ भने काठमाडौंमा साउन १२ र काठमाडौंबाहिर साउन १८ गतेदेखि लाग्दै छ। कलाकारको छनोटमा पनि मायाज बारले सम्झौता गरेको छैन। करिश्मा मानन्धर र निशा अधिकारीको साथमा खोजी प्रतिभाबाट आएका गजित विष्ट नायक भएका छन् यसमा।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पुरानो क्लासिक शैलीको झझल्को दिने किसिमले केहि नयाँ प्रयोग सहित गायक बिन्ती कुमार गुरुङले आफ्नो नयाँ सांगीतिक कोशेली

काठमाडौं । हालै सम्पन्न ११ औ विन्ध्यवासिनी म्युजिक अवार्ड २०७७ बाट चर्चित गायिका पुर्णिमा लामाले सुगम संगीत महिला गायिका विधातर्फको

काठमाडौं । रंग पत्रकारिता सक्रिय युवा पत्रकार सूर्य चन्दलाई ‘संगीत पत्रकारिता पुरस्कार’ प्रदान गरिएको छ । ‘चौथो राष्ट्रिय समावेशी म्युजिक

काठमाडौँ । निर्देशक दिपक श्रेष्ठको कमब्याक चलचित्र ‘घिन्ताङ’ मा अभिनेत्रीको रुपमा केकी अधिकारी अनुवन्ध भएकी छन् । २ नायिकाले चलचित्र