पे्रस काउन्सिलद्वारा पत्रपत्रिका मापदण्ड जारी

२७ असार २०६९, बुधबार १८:५६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २७ असार । प्रेस काउन्सिल नेपालले “पत्रपत्रिका वितरण संपरीक्षण मापदण्ड–२०६६” लाई समयानुकूल परिमार्जन गरी आर्थिक वर्ष २०६९÷०७० देखि लागु हुने गरी जारी गरेको छ । संशोधित नयाँ मापदण्ड यही २०६९ साउन १ गतेदेखि लागु हुने काउन्सिलले आज जारी गरेको विज्ञप्तिमा जनाइएको छ । “पत्रपत्रिका वितरण संपरीक्षण मापदण्ड–२०६६” अनुसार ९० प्रतिशतभन्दा माथि अङ्क प्राप्त गर्ने पत्रपत्रिकालाई क+ मानिने र ‘क’ श्रेणीकै सुविधा उपलब्ध गराउने व्यवस्था गरिएको छ । दुई करोडभन्दा बढी लगानी भएको र १०० जनाभन्दा बढी पूर्णकालीन कर्मचारी÷कामदार पत्रकार भएकालाई लोककल्याणकारी विज्ञापनबापतको सुविधा उपलब्ध गराउन सिफारिस गरिने छैन । स्थानीय वितरण अनुगमन समितिको सिफारिसलाई कदर गरिने र श्रमजीवी पत्रकार ऐन कार्यान्वयनलाई पनि मूल्याङ्कनको आधार बनाइने छ । पत्रिका नियमित प्रकाशन भएको दुई वर्ष पूरा भएपछि मूल्याङ्कनमा पर्नेछ तर पत्रकारिताको विकासमा पछि परेका अति दुर्गम जिल्लाका अखबार र महिला, दलित, जनजाति सम्पादक रहेको वा लोपोन्मुख भाषामा प्रकाशित पत्रपत्रिका एक वर्ष पूरा भएपछि वर्गीकृत हुनेछन् ।    कुनै राजनीतिक दल, भ्रातृसंस्था वा सङ्घसङ्गठनका मुखपत्रको वर्गीकरण नगरिने विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं- प्रत्येक वर्ष चैत्र शुक्ल अष्टमीका दिन मनाइने चैते दशैँ पर्व आज नेपालीले घर घरमा नवदुर्गा भगवतीको पूजा आराधना गरी

काठमाडौँ । सार्वजनिक यातायातमा सिट क्षमताभन्दा बढी यात्रु राख्न नपाइने भएको छ । सोमबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले नयाँ भेरियन्ट

कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट बच्न अनलाइन कक्षा चलाउन सूचना प्रविधि क्षेत्रको पूर्वाधार विकास गरिनुपर्नेमा जोड दिइएको छ । सुशील कोइराला मेमोरियल

काठमाडौं । कुम्भमेलामा भाग लिएर पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र वीर विक्रम शाह स्वदेश फर्किएका छन् । १० दिन लामो भारत भ्रमण सकेर