भारतीय सेनाध्यक्ष र प्रधानमन्त्रीबीच भेटघाट

२७ असार २०६९, बुधबार १६:२२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, असार २७ । हिजो मंगलबारदेखि नेपाल भ्रमणमा रहेका भारतीय स्थलसेनाध्यक्ष विक्रम सिंह र प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईबीच शिष्टाचार भेटवार्ता भएको छ । उनीहबीच दुई देशबीचको सम्बन्ध, आपसी हित र चासोका बारेमा छलफल हुनुका साथै नेपाली सेनालाई भारतीय सरकारतर्फबाट उपलब्ध हुन सक्ने सहयोगका विषमा पनि विचारविमर्श भएको छ । लगभग आधा घन्टाको भेटवार्तापछि भारतीय सेनाध्यक्ष सिंहले आफू भारतीय जनता र सेनाको शुभकामना लिएर नेपाल भ्रमणमा आएको र सोही सिलसिलामा प्रधानमन्त्रीसंग शिष्टाचार भेटवार्ता भएको प्रतिक्रिया दिए । उनले नेपालसंगको सम्बन्धलाई भारतले विशेष महत्व दिन्छ भन्ने आफ्नो भ्रमणले पुष्टि गरेको उनको कथन थियो । सेनाध्यक्ष सिंहले भारतीय सरकारले नेपाली सेनालाई उपलब्ध गराउने सहयोगका बारेमा दुवै देशको नीतिबमोजिम प्रक्रिया अघि बढ्ने बताए । सो अवसरमा नेपालका लागि भारतीय राजदूत जयन्तप्रसादको पनि उपस्थिति रहेको राससले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

रामेछाप । रामेछाप जिल्लाको सुनापती गाउँपालिकास्थित सादिडाँडाबाट काठमाडौं आउँदै गरेको यात्रुवाहक बस लुभु भीरमा दुर्घटना हुँदा ९ जनाको घटनास्थलमै मृत्यु

रामेछाप । रामेछापको सुनापातीमा यात्रु बाहक बस लुभुखोलामा दुर्घटनामा परेको छ ।  दुर्घटनामा  कम्तिमा ९ जनाको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । उद्धारकार्य जारी रहेकाले

काठमाडौं।उपत्यकाको सुरक्षा केन्द्र सरकार मातहत राख्ने विषयमा दलहरू विभाजित भएका छन् । सिंहदरवारस्थित राज्य व्यवस्था तथा सुशासन समितिको सभाकक्षा सोमबार भएको

रोम।इटालीले झण्डै ७० वर्षयताकै सबैभन्दा खराब खडेरीको सामना गरिरहेको छ । खडेरीपछि सरकारले पो नदी वरपरका धेरै क्षेत्रमा आपतकालीन अवस्था

आजको प्रमुख समाचार