भारतीय सेनाध्यक्ष र प्रधानमन्त्रीबीच भेटघाट

२७ असार २०६९, बुधबार १६:२२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, असार २७ । हिजो मंगलबारदेखि नेपाल भ्रमणमा रहेका भारतीय स्थलसेनाध्यक्ष विक्रम सिंह र प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईबीच शिष्टाचार भेटवार्ता भएको छ । उनीहबीच दुई देशबीचको सम्बन्ध, आपसी हित र चासोका बारेमा छलफल हुनुका साथै नेपाली सेनालाई भारतीय सरकारतर्फबाट उपलब्ध हुन सक्ने सहयोगका विषमा पनि विचारविमर्श भएको छ । लगभग आधा घन्टाको भेटवार्तापछि भारतीय सेनाध्यक्ष सिंहले आफू भारतीय जनता र सेनाको शुभकामना लिएर नेपाल भ्रमणमा आएको र सोही सिलसिलामा प्रधानमन्त्रीसंग शिष्टाचार भेटवार्ता भएको प्रतिक्रिया दिए । उनले नेपालसंगको सम्बन्धलाई भारतले विशेष महत्व दिन्छ भन्ने आफ्नो भ्रमणले पुष्टि गरेको उनको कथन थियो । सेनाध्यक्ष सिंहले भारतीय सरकारले नेपाली सेनालाई उपलब्ध गराउने सहयोगका बारेमा दुवै देशको नीतिबमोजिम प्रक्रिया अघि बढ्ने बताए । सो अवसरमा नेपालका लागि भारतीय राजदूत जयन्तप्रसादको पनि उपस्थिति रहेको राससले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले आसन्न १४औँ महाधिवेशनको सन्दर्भमा पार्टीको क्रियाशील सदस्यताको विवरण केन्द्रमा बुझाउने समयावधि पुनःथप गरेको छ । जिल्ला

काठमाडौं । हालै भारत भ्रमणबाट फर्किएका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाह दम्पतीलाई कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । आइतबार स्वादेश फर्किएका उनीहरुले

काठमाडौं । सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) ले ३२ जना सांसदको पद खोस्न सूचि तयार पारेको छ । संघीय

काठमाडौं । अर्थमन्त्री विष्णुप्रसाद पौडेलले गैरआवसिय नेपालीहरुलाई नेपालमा पूँजीसँगै सिप र प्रविधि पनि भित्राउन आग्रह गरेका छन् । अर्थ मन्त्रालय