वैदेशिक रोजगारीमा जानेहरुको स्वास्थ्य परीक्षण गर्न शुल्क बढ्यो

२६ असार २०६९, मंगलवार १४:४४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २६ असार । नेपाल स्वास्थ्य व्यवसायी महासङ्घले आउने साउन १ गतेदेखि लागु हुने गरी वैदेशिक रोजगारीमा जाने कामदारको स्वास्थ्य परीक्षण गर्न नयाँ शुल्क निर्धारण गरेको छ । महासङ्घका अनुसार स्वास्थ्य परीक्षण शुल्क पुरुषका लागि प्रतिव्यक्ति दुई हजार ९ सय ४०  र महिलाका लागि प्रतिव्यक्ति तीन हजार एक सय रुपैयाँ निर्धारण गरिएको छ । सरकारले वैदेशिक रोजगारका लागि खुला गरेका मुलुकमा जाने कामदारको स्वास्थ्य परीक्षण अहिले दुई सय पाँच स्वास्थ्य संस्थाबाट भइराखेको छ । स्वास्थ्य परीक्षण स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले तोकेको ढाँचामा हुनुपर्ने प्रावधान छ । महासङ्घका अध्यक्ष प्रवीण तिवारीले वैदेशिक रोजगारीको स्वास्थ्य परीक्षणसम्बन्धी निर्देशिका २०६९ पनि जारी गरिएको जानकारी दिनुभएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौंको पश्चिम उत्तरतर्फ पर्ने नागार्जुनको जंगलमा डढेलो लागेको छ । नागार्जुनस्थित शिवपुरी राष्ट्रिय निकुञ्जको जंगलमा लागेको डढेलो निभाउनका

काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष चैत्र कृष्ण औँसीका दिन मनाइने घोडेजात्रा पर्व आज मनाइँदैछ । उपत्यकामा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण फेरि बढ्न

काठमाडौं । नेपाल पत्रकार महासङ्घको बुधबार भएको २६ औं महाधिवेशनबाट विपुल पोखरेल नेतृत्वको प्यानलले जित हासिल गरेको छ । महासङ्घ

काठमाडौं । पूर्व महाराज ज्ञानेन्द्र शाहले भारतका गृहमन्त्री अमित शाहसँग भेटघाट गरेका छन् । उनी दुई दिनअघि भारतको हरिद्वारमा जारी