नेपालमा लगानी गर्न एन.आर.एनको आग्रह

२६ असार २०६९, मंगलवार ०३:१९ मा प्रकाशित

धर्मराज अधिकारी, युके । नेपालमा सामुहिक लगानीको लागि गठित एन.आर.एन टाक्सफोर्सले बेलायतस्थित नेपाली व्यवसायीहरलाई लगानी गर्न पुन: आग्रह गरेको छ । एन.आर.एनले संयुक्त रुपमा लगानी गर्न लागेको हाइड्रोपावरमा घाटा नहुने बताउँदै सम्पुर्ण व्यवसायीहरुलाई लगानीका लागि आग्रह गरेको हो ।

लगानी टाक्सफोर्सका सदस्य राजेन कंडेलले इल्थामस्थित याक एण्ड यति रेष्टुरेण्टमा सहभागि व्यवसायीहरुलाई हाइड्रोमा लगानी गर्न आग्रह गरेका हुन । आइसीसी सदस्य समेत रहेका कंडेलले एन.आर.एन सामुहिक लगानीको नियमावली बनाउन लागिरहेको बताउँदै यसलाई पब्लिक कम्पनीको रुपमा विकास गरिने बताए । सरकारले हाइड्रोमा लगानी प्रोत्साहनका लागि धेरै छुट दिएको बताउंदै उनले लगानीकर्ताले १० बर्षसम्म लगानी तथा आम्दानी कर तिर्नु नपर्ने जानकारी दिए ।
सो अवसरमा एन.आर.एन युकेका अध्यक्ष कुल आचार्य, उपाध्यक्षद्धय महेन्द्र कंडेल र थर्क सेन, पुर्व अध्यक्ष सुर्य गुरुङ, सल्लाहकार एवं टाक्सफोर्सका सदस्य पशुपति भण्डारी, सदस्य कृष्ण तिम्सीना, दासुराम पाण्डे लगायत बेलायतस्थित नेपाली व्यवसायीहरुको बाक्लो सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

न्यूयोर्क । न्युयोर्क राज्य संसदमा नेपाली मूलकी सराहना श्रेष्ठले उम्मेदवारी घोषणा गरेकी छिन् । सराहनाले न्युयोर्क राज्य संसदको तल्लो सदनमा

अमेरिका। अमेरिकाको मेरिल्याण्डमा अवस्थित मोर्गन स्टेट युनिभर्सिटीमा कार्यरत एक नेपाली मूलका प्राध्यापकले सो विश्वविद्यालयले प्रदान गर्ने रिसर्च एण्ड स्कलरसिप अवार्ड

न्युयोर्क। पत्रकारितामार्फत मानवताका क्षेत्रमा असाधारण सेवा गरेवापत न्युयोर्क निवासी पत्रकार किशोर पन्थीलाई अमेरिकाको विश्वविद्यालयले मानार्थ पीएचडी अर्थात् डाक्टर अफ फिलोसोफीबाट

काठमाडौं । न्यूयोर्क राज्य संसदको चुनावमा पहिलो पटक नेपाली मूलकी एक युवती सांसद बन्ने सम्भावना बढेको छ । नेपाली मुलकी