नेपालमा लगानी गर्न एन.आर.एनको आग्रह

२६ असार २०६९, मंगलवार ०३:१९ मा प्रकाशित

धर्मराज अधिकारी, युके । नेपालमा सामुहिक लगानीको लागि गठित एन.आर.एन टाक्सफोर्सले बेलायतस्थित नेपाली व्यवसायीहरलाई लगानी गर्न पुन: आग्रह गरेको छ । एन.आर.एनले संयुक्त रुपमा लगानी गर्न लागेको हाइड्रोपावरमा घाटा नहुने बताउँदै सम्पुर्ण व्यवसायीहरुलाई लगानीका लागि आग्रह गरेको हो ।

लगानी टाक्सफोर्सका सदस्य राजेन कंडेलले इल्थामस्थित याक एण्ड यति रेष्टुरेण्टमा सहभागि व्यवसायीहरुलाई हाइड्रोमा लगानी गर्न आग्रह गरेका हुन । आइसीसी सदस्य समेत रहेका कंडेलले एन.आर.एन सामुहिक लगानीको नियमावली बनाउन लागिरहेको बताउँदै यसलाई पब्लिक कम्पनीको रुपमा विकास गरिने बताए । सरकारले हाइड्रोमा लगानी प्रोत्साहनका लागि धेरै छुट दिएको बताउंदै उनले लगानीकर्ताले १० बर्षसम्म लगानी तथा आम्दानी कर तिर्नु नपर्ने जानकारी दिए ।
सो अवसरमा एन.आर.एन युकेका अध्यक्ष कुल आचार्य, उपाध्यक्षद्धय महेन्द्र कंडेल र थर्क सेन, पुर्व अध्यक्ष सुर्य गुरुङ, सल्लाहकार एवं टाक्सफोर्सका सदस्य पशुपति भण्डारी, सदस्य कृष्ण तिम्सीना, दासुराम पाण्डे लगायत बेलायतस्थित नेपाली व्यवसायीहरुको बाक्लो सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेस केन्द्रीय तरुण विभागको डेनमार्क शाखा प्रमुखमा काभ्रेका प्रदिप तिवारी मनोनयन हुनु भएको छ । आठ वर्षदेखि

अमेरिकाको टेक्सास राज्यस्थित युलेस सिटी काउन्सिल मेम्बरमा नेपाली मूलका टीका पौडेल विजयी हुनुभएको छ । स्थानीय समयानुसार शनिबार राति सम्पन्न

भाषा मानव जातिले मौखिक, लिखित वा सांकेतिक माध्यममा प्रयोग गर्ने संचार माध्यम हो। संसारका कतिवटा भाषाहरू छन् भनेर एकिन का

बाबा राजेश्वरी थापा, अस्ट्रिया:  बेलायतमा बिहीवार ६ मे २०२१ मा  सम्पन्न स्थानीय निर्वाचनमा हन्सलोस्थित काउन्सिलमा बिष्णु बहादुर गुरुङ्ग मेयर, र