पुष्पलालको चिन्तनलाई साकार पार्नुपर्नेमा जोड

२५ असार २०६९, सोमबार १७:४३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २५ असार । पूर्वप्रधानमन्त्री एवम् पुष्पलाल स्मृति प्रतिष्ठानका अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले पुष्पलालको चिन्तनलाई साकार पार्नुपर्नेमा जोड दिनुभएको छ । कीर्तिपुर नगरपालिका वडा नं ८ स्थित पुष्पलाल पार्क, चम्पादेवीमा पुष्प सर्जक आश्रमको आज शिलान्यास गर्दै उहॉले नेपाली कम्युनिस्ट आन्दोलनका संस्थापक पुष्पलालको सामाजिक न्याययुक्त समृद्ध नेपाल निर्माणको चाहनालाई साकार पार्नुपर्ने बताउनुभयो । नेपाली जनतालाई सार्वभौम बनाउनका लागि पुष्पलालले आरम्भ गर्नुभएको अभियानका कारण नेपाल वर्तमान अवस्थासम्म आएपुगेकामा जोड दिँदै उहॉले पुष्पलालका योगदानको कदर गर्दै प्रतिष्ठानका तर्फबाट पुष्प सर्जक आश्रम निर्माण गर्न लागिएको जानकारी गराउनुभयो । नेपालको वर्तमान राजनीतिक अन्योलता अन्त्य गर्दै राष्ट्रिय सहमति कायम गराउनका लागि प्रधानमन्त्री डा बाबुराम भट्टराई बाधक बनेको उल्लेख गर्दै उहॉले त्यसका लागि तत्काल प्रधानमन्त्रीको कुर्सी त्याग्नुपर्ने बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालको परराष्ट्रमन्त्रीमा डा नारायण खड्का नियुक्त हुनुभएकामा भारतका बाह्य मामिलामन्त्री एस जयशङ्करले उनीप्रति बधाई ज्ञापन गरेका छन् ।

काठमाडौँ । दिवङ्गत पितृका नाममा प्रत्येक वर्ष आश्विन कृष्ण पक्षमा गरिने सोह्र श्राद्धका लागि आवश्यक पर्ने अपराह्नकालको समय निर्धारण गरिएको

काठमाडौं। सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले परराष्ट्रमन्त्रीमा डा. नारायण खड्कालाई नियुक्त गर्ने सहमति भएको छ । मंगलबार साँझ प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा बसेको

म्याग्दी।सोह्रश्राद्ध सुरू भएसँगै हिन्दु र बौद्ध धर्मावलम्बीहरूको साझा तीर्थस्थल मुस्ताङको कागबेनीमा पितृलाई तर्पण र पिण्डदानसहित श्राद्ध गर्न भक्तजनहरू पुग्न थालेका