निर्वाचनको तयारीबारे आयोगद्वारा सरकारको ध्यानाकर्षण

२५ असार २०६९, सोमबार १७:३८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २५ असार । निर्वाचन आयोगले मङ्सिर ७ गतेका लागि तोकेको संविधानसभाको निर्वाचन बारे सरकारसँग जानकारी लिएको छ । आज प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईसहित मन्त्रीहरुलाई बोलाएर आयोगले चुनावको तयारी र त्यसअघि गर्नुपर्ने कामका विषयमा ध्यानाकर्षण गराएको छ । आयोगले प्रधानमन्त्री भट्टराईलाई मङ्सिर ७ को चुनावका लागि साउन ७ गतेसम्ममा अन्तरिम संविधानलगायतका आवश्यक ऐन कानुन संशोधन गरिसक्न पनि भनिएको कार्यवाहक प्रमुख निर्वाचन आयुक्त नीलकण्ठ उप्रेतीले जानकारी दिनुभयो । उप्रेतीले समयमा ऐन नियम संशोधन नभए निर्वाचन गर्न कठिन हुने विषयमा पनि स्पष्ट पारेको बताउनुभयो । प्रधानमन्त्री भट्टराईले निर्वाचनको तयारीप्रति सरकार सन्तुष्ट र आफ्नो काम थाल्न पनि भनेको उप्रेतीले बताउनुभयो । आयोगले निर्वाचनका विषयमा भोलि दलहरुसँग पनि छलफल गर्दैछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले पार्टीको १४औं महाधिवेशन भदौ १६ बाट गर्ने भएको छ । यो निर्धारित मितिभन्दा ९ दिन ढिलो

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर ३ हजार ३८४ जना कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौँ। पाँच पूर्वप्रधानमन्त्रीले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सर्वोच्च अदालतलाई पार्टीको बैठकबाट मात्र होइन, महान्यायाधिवक्तामार्फत धम्क्याएको बताएका छन् । उनीहरूले शनिवार

काठमाडौं । प्रधानमन्त्रीविरुद्ध प्रदेशसभा बैठकमा नै आपत्तिजनक अभिव्यक्ति दिएका नेपाली कांग्रेसका प्रदेश सांसद नरोत्तम वैद्यले आत्मालोचना गरेका छन् । प्रदेशसभाको