चिकित्साशास्त्र संस्थानमा डिन नियुक्त, अनसन जारी

२४ असार २०६९, आईतवार १४:५१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २४ असार । त्रिभुवन विश्वविद्यालय कार्यकारी परिषद्ले त्रिवि चिकित्साशास्त्र अध्ययन संस्थानको डिनमा प्रा डा कुमुदकुमार काफ्लेलाई नियुक्त गरेको छ । त्रिवि चिकित्साशास्त्र अध्ययन संस्थानमा लामो समयदेखि डिनसहित उच्च पदाधिकारी रिक्त रहेकामा तत्काल पदपूर्ति गर्नुपर्ने माग गर्दै प्रा डा गोविन्द केसीले बिहीबारदेखि सुरु गर्नुभएको आमरण अनशनलाई सम्बोधन गर्दै परिषद्को शनिबार बेलुकी अबेर बसेको बैठकले डिनमा प्रा डा काफ्लेलाई नियुक्त गरेको हो । पाँच हप्तापछि उमेरहदका कारण स्वतः अवकाश पाउन लाग्नुभएका प्रा डा काफ्लेलाई नियुक्त गरिएको र रिक्त सहायक डिन, क्याम्पस प्रमुख, सहायक क्याम्पस प्रमुखलगायतका पदाधिकारी नियुक्त नगरेर आफूहरुलाई झुक्याउन खोजिएको भन्दै अनशनमा बस्नुभएका प्राध्यापक डा केसीले अनशन जारी राख्ने हुनुभएको छ । अठार महिनादेखि त्रिवि चिकित्साशास्त्र अध्ययन संस्थानमा डिन, सहायक डिन, क्याम्पस प्रमुख, सहायक क्याम्पस प्रमुखको पदपूर्ति हुन नसकेकामा त्यहाँ कार्यरत कर्मचारी सङ्घसङ्गठनले आवाज उठाउँदै आइरहेका छन् । नेपालको सबैभन्दा पुरानो र ठूलो गुणस्तरीय चिकित्सा र स्वास्थ्य सेवा प्रदान गर्ने अन्तर्राष्ट्रियस्तरको संस्था त्रिवि चिकित्साशास्त्र अध्ययन संस्थान र शिक्षण अस्पतालमा पदाधिकारी नियुक्ति नहुँदा धरासायी बन्दै गएको भन्दै तत्काल पदाधिकारी नियुक्त गर्न दबाब दिने उद्देश्यले प्राध्यापक डा. केसीले अनशन थाल्नुभएको थियो । शिक्षण अस्पताल प्राध्यापक एकाइका सचिव डा प्रदीप ज्ञवालीले प्रा डा केसीको स्वास्थ्य अवस्था नाजुक हुँदै गएको र डिन मात्रै नियुक्त गरिएकाले अब के गर्ने भन्ने विषयमा प्राध्यापक तथा चिकित्सकको बैठक बस्ने जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । भारतले नेपाललाई १.७ लाख टन युरिया र डायमोनियम फोस्फेट (डीएपी) मल सहयोग गर्ने भएको छ । टाइम्स अफ

यातायात व्यवस्था विभागले जेठ ४ गतेबाट लागू हुने गरी सार्वजनिक यातायातको भाडा वृद्धि गरेको छ। विभागले मङ्गलबार सूचना जारी गर्दै

नेपालमा ४७ लाख मानिसमा उच्च रक्तचापको समस्या रहेको अनुमान छ । विश्व उच्च रक्तचाप दिवसका अवसरमा स्वास्थ्य सेवा विभागले यहाँ

बलेवा । बागलुङको बडिगाड गाउँपालिका–१ का ५३० घरमा एउटै आयोजनाको भर परेर पानी खानुपर्छ । त्यो पनि १२ किमी परको

आजको प्रमुख समाचार