एमाओवादी भारतपरस्त भएको वैद्यको दाबी

२३ असार २०६९, शनिबार २०:२० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २३ असार । नवगठित नेकपा–माओवादीका अध्यक्ष मोहन वैद्य किरणले नेपालका नेताहरुकै कारण मुलुकमा भारतीय हस्तक्षेप बढेको बताउनुभएको छ । आफ्नै नेताहरु मुलुकप्रति गम्भीर नबनेकाले समस्या बल्झिएको उहांको भनाई छ । राजधानीमा आज आयोजित एक कार्यक्रममा अध्यक्ष वैद्यले तत्कालीन प्रधानमन्त्री मातृकाप्रसाद कोइराला, गिरिजाप्रसाद कोइराला, माधवकुमार नेपालदेखि वर्तमान प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराई समेत भारतको इशारामा चल्नेगरेको आरोप लगाउनुभयो । आफूले विश्वास गरेका आफ्नै पार्टीका नेताहरुसमेत भारतपरस्त भएकोप्रति दुःख व्यक्त गर्दै उहांले नेपाली भूमिमा भारतीय क्रियाकलाप बढाउन माओवादी नेताहरुसमेत उद्यत् रहेको आरोप लगाउनुभयो । उहांले माओवादी, नेकपा एमाले, कांग्रेसलगायतका ठूला दलहरु सत्ताकेन्द्रित रहेकोले मुलुकलाई निकास दिलाउन फरक धार निर्माण हुनुपर्ने धारणा राख्नुभयो । पछिल्लो चरणमा देखापरेको राजनीतिक ध्रुवीकरणले राष्ट्रघातीहरुलाई पाखा लगाउने दाबी वैद्यले गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । चितवनमा दैनिक पाँच हजार रुपैयाँ दिएर यौन धन्दामा लगाइएका १० जनाको उद्धार गरिएको छ । प्रहरीका अनुसार चितवनको

काठमाडौं । नेकपा एमालेको बरिष्ठ नेता माधव नेपाल पक्ष सरकारमा सहभागी हुने भएको छ । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले स्थायी कमिटी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ३ हजार ८ सय ९९ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने २० जनाको

काठमाडौं । पूर्वसभामुख कृष्णबहादुर महराले उच्च अदालतबाट पनि सफाइ पाएका छन् । जवर्जस्ती करणी उद्योग मुद्दामा अदालतले सफाइ दिएको हो