एमाओवादी भारतपरस्त भएको वैद्यको दाबी

२३ असार २०६९, शनिबार २०:२० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २३ असार । नवगठित नेकपा–माओवादीका अध्यक्ष मोहन वैद्य किरणले नेपालका नेताहरुकै कारण मुलुकमा भारतीय हस्तक्षेप बढेको बताउनुभएको छ । आफ्नै नेताहरु मुलुकप्रति गम्भीर नबनेकाले समस्या बल्झिएको उहांको भनाई छ । राजधानीमा आज आयोजित एक कार्यक्रममा अध्यक्ष वैद्यले तत्कालीन प्रधानमन्त्री मातृकाप्रसाद कोइराला, गिरिजाप्रसाद कोइराला, माधवकुमार नेपालदेखि वर्तमान प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराई समेत भारतको इशारामा चल्नेगरेको आरोप लगाउनुभयो । आफूले विश्वास गरेका आफ्नै पार्टीका नेताहरुसमेत भारतपरस्त भएकोप्रति दुःख व्यक्त गर्दै उहांले नेपाली भूमिमा भारतीय क्रियाकलाप बढाउन माओवादी नेताहरुसमेत उद्यत् रहेको आरोप लगाउनुभयो । उहांले माओवादी, नेकपा एमाले, कांग्रेसलगायतका ठूला दलहरु सत्ताकेन्द्रित रहेकोले मुलुकलाई निकास दिलाउन फरक धार निर्माण हुनुपर्ने धारणा राख्नुभयो । पछिल्लो चरणमा देखापरेको राजनीतिक ध्रुवीकरणले राष्ट्रघातीहरुलाई पाखा लगाउने दाबी वैद्यले गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । लुम्बिनी प्रदेशका नवनियुक्त मन्त्रीले पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । प्रदेश प्रमुख धर्मनाथ यादवले नवनियुक्त मन्त्रीहरु विजय

काठमाडौं । कोरोना भाइरसको दोस्रो लहर नेपालमा महामारीकै रुपमा फैलिन थालेको छ । सोमबार १२सय ८२ नयाँ संक्रमित थपिएका छन्

काठमाडौँ । सार्वजनिक यातायातमा सिट क्षमताभन्दा बढी यात्रु राख्न नपाइने भएको छ । सोमबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले नयाँ भेरियन्ट

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल