राष्ट्रपति यादवलाई सक्रिय बनाउन सकिन्छः नेपाल

२३ असार २०६९, शनिबार १७:४२ मा प्रकाशित

पर्वत, २३ असार । एमाले वरिष्ठ नेता माधबकुमार नोपालले प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले तत्काल राजिनामा नदिए राष्ट्रपतिलाई सक्रिय बनाउन सकिने बताउनु भएको छ । एमाले अञ्चल स्तरीय कार्यकर्ता तथा प्रशिक्षाण कार्यक्रममा आज पर्वत आउनुभएका नेपालले प्रेस चौतारी जिल्ला शाखाले गरेको पत्रकार सम्मेलनमा यस्तो बताउनुभएको हो । पूर्व प्रधानमन्त्री समेत रहनु भएका नेता नेपालले प्रधानमन्त्री भट्टराईले गरेका राष्ट्रघाती गतिविधीहरु राष्ट्रपतिले टुलुटुलु हेरेर मात्र बस्न नस्कने हुँदा नियम र कानुनको प्रयोग गरी दलहरुले राष्ट्रपतिलाई सक्रिय गराउन बाध्य हुने बतााउनुभयो । प्रधानमन्त्रीको आफूले राजीनामा दिए माघ १९ दोहोरिन सक्ने भन्ने भनाईप्रति नेता नेपालले त्यस्तो कुनै सम्भावना नै नरहेकोले कुर्सीमा बसीरहने नाटक मञ्चन नगर्न आग्रह गर्नुभयो । नेपालले एक त्रितियांश बजेट ल्याउन पनि अहिलेको सरकारलाई अन्तरिम संविधानले नदिने हुँदा पूर्ण आकारको बजेट ल्याउछु भन्नुको कुनै अर्थ नभएको बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पार्टीमा बाटो बिराएकालाई फर्केर आउन आग्रह गरेका छन् । अखिल नेपाल

काठमाडौं । नेकपा एमालेको संस्थापन पक्षका सांसद नारदमुनि रानाले संसद पुनःस्थापना र अहिलेको सरकार सर्वोच्च अदालतले बनाइदिएको भनेपछि संसदको अन्तर्राष्ट्रिय

काठमाडौं । सांसद उमेश श्रेष्ठ स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका छन् । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले सांसद श्रेष्ठलाई स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त गरेका

म्याग्दी । पहिराले थुनिएको म्याग्दीको धवलागिरि गाउँपालिका-१ स्थित गुर्जाखोला तलाउ भरिएर प्राकृतिकरूपमा बग्न थालेको छ । गुर्जाको खास्टा भन्ने ठाउँमा