विदेशी नाम राखेका पाँच वटा कलेजका होडिङ बोर्ड हटाइयो

२३ असार २०६९, शनिबार १२:२४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २३ असार । विदेशी नाम राखेर संचालित कलेजहरुको होडिङ बोर्ड हटाउन नेपाली काङ्ग्रेसको विद्यार्थी संगठन नेपाल विद्यार्थी संघले आजबाट अभियान थालेको छ । नेविसंघका कार्यकर्ताहरुले आज विहान नयाँ बानेश्वर चोकमा राखिएका बोर्डहरु हटाएका छन् । कलेजका होर्डिङ बोर्ड हटाउने क्रममा प्रहरीले सामान्य अवरोध गरे पनि उनीहरुले बोर्ड च्यातेका छन् । नेविसंघका अध्यक्ष रञ्जित कर्णले आज विदेशी नाम राखेका ५ वटा कलेजका होडिङ बोर्ड हटाइएको जानकारी दिनुभयो । विदेशी नाम हटाउन यसअघि नै आग्रह गरिए पनि कलेजहरुले अटेर गरेका कारण होडिङ बोर्ड हटाउने अभियान थालिएको कर्णले बताउनुभयो । शिक्षा मन्त्रालयले केहि समयअघि सार्वजनिक सूचना जारी गरेर विदेशी नाममा संचालित कलेजहरुलाई नेपालीपन झल्कने नाम राख्न अनुरोध गरेको थियो । तर केहि कलेजहरुले भने सरकारी अनुरोधलाई वेवास्ता गर्दै विदेशी नाम राखेरै दर्ता गराएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

डडेल्धुरा । सातवटा स्थानीय तह रहेको डडेल्धुराका पाँच स्थानीय तहमा नेपाली कांग्रेसले विजय हासिल गरेको छ । यहाँका दुई नगरपालिका

काठमाडौं । नेकपा (माओवादी केन्द्र) काठमाडौं उपत्यकाको तीन जिल्लामा रहेका स्थानीय तहको नेतृत्वमा शून्य हुने देखिएको छ । उपत्यकाको काठमाडौं,

धनगढी । नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले कैलालीका दुई पालिकामा जित हासिल गरेको छ । ०७२ मा टीकापुरमा भएको घटनाको आरोपमा जेलजीवन

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री विश्‍वप्रकाश शर्माले स्थानीय तह निर्वाचनको परिणाम ‘उत्साहजनक’ आएको बताएका छन् । परिणाम उत्साहजनक आउनुलाई उनले

आजको प्रमुख समाचार