लडाकू समायोज प्रक्रिया स्थगित

२२ असार २०६९, शुक्रबार २१:४८ मा प्रकाशित


काठमाडौं, २२ असार । समायोजन प्रक्रियाप्रति असन्तुष्टि जनाउंदै विभिन्न शिविरका माओवादी पूर्वलडाकुहरु बिरोधमा उत्रिएपछि समायोजन प्रक्रिया स्थगित भएको छ । निर्धारित मापदण्ड समायोजनका लागि नभई भर्ना गर्ने मनसायका साथ आएको भन्दै विभिन्न शिविरका लडाकुहरु बिरोधमा उत्रिएपछि प्रत्रिया स्थगित भएको हो । यद्यपी नेपाली सनाले भने पूर्वलडाकूको उमेरमा विवाद आएपछि प्रक्रिया स्थगित भएके जनाएको छ ।
सेनाका प्रवक्ता रमिन्द्र क्षेत्रीले अनमिनको प्रमाणकिरणमा उल्लेख भएको लडाकूको उमेर फरक परेपछि सम्पूर्ण शिविरमा छनोट प्रक्रिया रोकेको बताउनुभयो । सुर्खेतको दशरथपुरमा हिजोदेखि छनोट प्रक्रिया सुरु भएपनि लडाकुको उमेर फरक परेपछि आजबाट प्रक्रिया स्थगित गरिएको छ । यसअघि इलामको चुलाचुली, सिन्धुलीको दुधौली, चितवनको शक्तिखोर र रोल्पाको दहबनका पूर्वलडाकुहरु भर्ना प्रक्रियामा असहमति जनाउंदै विरोधमा उत्रिएका थिए । यस्तै नवलपरासीको झ्याल्टुंग डांडा र कैलालीको तालबन्दमा भने अधिकांश लडाकु घरबिदामा भएको र बांकीको समेत कागजपत्र पर्याप्त नभएको नभएकोले प्रक्रिया अगाडि बढ्न सकेको थिएन । पूर्वलडाकुले एकमुस्ट रकम दिनुपर्ने, तोकिएको मापदण्ड खारेज हुनुपर्ने, समायोजनमा सम्मानजनक व्यवहार हुनुपर्ने लगायत माग अघिसारेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सिरहाको लाहान नगरपालिका–२२ गड्डा चोकमा लुटेराको एक समुहले गोली प्रहार गरी एक जनाको हत्या गरेको छ । सुनचाँदी

बागलुङ नगरपालिका–३ गुठीमा रहेको एक फर्निचर उद्योगमा भीषण आगलागी भएको छ । विराट बोहराले सञ्चालन गरेको सिर्जना फर्निचरमा आगलागी हुँदा

साउदी अरबले तीन उच्च सैनिकलाई ‘देशद्रोह’ गरेको आरोपमा मृत्युदण्ड दिएको यहाँको रक्षा मन्त्रालयले बताएको छ । मन्त्रालयले राज्य सञ्चालित समाचार

काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष चैत्र कृष्ण औँसीका दिन मनाइने घोडेजात्रा पर्व आज मनाइँदैछ । उपत्यकामा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण फेरि बढ्न