लडाकू समायोज प्रक्रिया स्थगित

२२ असार २०६९, शुक्रबार २१:४८ मा प्रकाशित


काठमाडौं, २२ असार । समायोजन प्रक्रियाप्रति असन्तुष्टि जनाउंदै विभिन्न शिविरका माओवादी पूर्वलडाकुहरु बिरोधमा उत्रिएपछि समायोजन प्रक्रिया स्थगित भएको छ । निर्धारित मापदण्ड समायोजनका लागि नभई भर्ना गर्ने मनसायका साथ आएको भन्दै विभिन्न शिविरका लडाकुहरु बिरोधमा उत्रिएपछि प्रत्रिया स्थगित भएको हो । यद्यपी नेपाली सनाले भने पूर्वलडाकूको उमेरमा विवाद आएपछि प्रक्रिया स्थगित भएके जनाएको छ ।
सेनाका प्रवक्ता रमिन्द्र क्षेत्रीले अनमिनको प्रमाणकिरणमा उल्लेख भएको लडाकूको उमेर फरक परेपछि सम्पूर्ण शिविरमा छनोट प्रक्रिया रोकेको बताउनुभयो । सुर्खेतको दशरथपुरमा हिजोदेखि छनोट प्रक्रिया सुरु भएपनि लडाकुको उमेर फरक परेपछि आजबाट प्रक्रिया स्थगित गरिएको छ । यसअघि इलामको चुलाचुली, सिन्धुलीको दुधौली, चितवनको शक्तिखोर र रोल्पाको दहबनका पूर्वलडाकुहरु भर्ना प्रक्रियामा असहमति जनाउंदै विरोधमा उत्रिएका थिए । यस्तै नवलपरासीको झ्याल्टुंग डांडा र कैलालीको तालबन्दमा भने अधिकांश लडाकु घरबिदामा भएको र बांकीको समेत कागजपत्र पर्याप्त नभएको नभएकोले प्रक्रिया अगाडि बढ्न सकेको थिएन । पूर्वलडाकुले एकमुस्ट रकम दिनुपर्ने, तोकिएको मापदण्ड खारेज हुनुपर्ने, समायोजनमा सम्मानजनक व्यवहार हुनुपर्ने लगायत माग अघिसारेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अमेरिकामा सङ्क्रमण फैलिने क्रम चलिरहे पनि खोप लगाउने दर भने कम भएको छ । खोप लगाउनेहरुको सङ्ख्या बढाउन अमेरिकाले नयाँ

काठमाडौं । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा ३ हजार ६११ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव ईश्वर पोखरेलले माधवकुमार नेपाल पक्षलाई धेरै प्रतीक्षा गर्न उचित नहुने बताएका छन् । शुक्रबार पार्टी

काठमाडौं । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष एवं सांसद भीम रावलले मिलेनियम च्यालेन्स कर्पोरेसन (एमसीसी) सम्झौता संशोधनपछि मात्र पारित गर्न माग गर्नुभएको