शान्ति कोष बैठक, ३ आयोजना स्वीकृत

२२ असार २०६९, शुक्रबार २०:४१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २२ असार । शान्ति कोष सञ्चालक समितिको बैठकले एक अर्ब १७ करोड १० लाख रुपैयाँ लागतका  तीन वटा आयोजना स्वीकृत गरेको छ । अर्थमन्त्री एवम् कोषका सहअध्यक्ष वर्षमान पुनको अध्यक्षतामा आज बसेको कोषको बैठकले स्वीकृत गरेका आयोजनामा तेस्रो चरणअन्तर्गत द्वन्द्वकालमा क्षति भएका नेपाल प्रहरीका भौतिक संरचना पुनःनिर्माण तथा संयुक्त राष्ट्र सङ्घ सुरक्षा परिषद्का प्रस्ताव नम्बर १३२५ र १८२० कार्यान्वयनसम्बन्धी छन् । बैठकमा विश्व बैंकको सहयोगमा सञ्चालित शान्ति निर्माणका लागि आपत्कालीन सहयोग आयोजना र शान्ति तथा पुनःनिर्माण मन्त्रालयको क्षमता अभिवृद्धिका लागि प्राविधिक सहयोगसम्बन्धी कार्यक्रमका हालसम्म  भएका प्रगतिको समीक्षा गरिएको थियो । कोषका अनुसार बैठकले स्वीकृत गरेका आयोजनाअन्तर्गत तेस्रो चरणअन्तर्गत नेपाल प्रहरीका द्वन्द्वकालमा भएका भौतिक संरचनाअन्तर्गत ७७ वटा एकाइको पुनःनिर्माणमा गरिने छ । त्यसैगरी प्रस्ताव नम्बर १३२५ रु १८२० कार्यान्वयन गर्न कानुन तथा न्याय मन्त्रालय र शान्ति तथा पुनःनिर्माण मन्त्रालयलाई नौ करोड ५७ लाख रुपैयाँ छुट्याइएको छ । बैठकमा अर्थमन्त्री पुनले आगामी बजेटमा शान्तिकोषलाई प्राथमिकताका साथ बजेट विनियोजन गर्ने जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

च्याङ्ग्राको शरीरबाट झरेर खेर गइरहेको भुवा (ऊन)ले बजार पाउने सुनिश्चित भएपछि मुस्ताङका कृषकमा खुसियाली छाएको छ । नेपाली पस्मिना उद्योगीहरुले

बागलुङ जिल्लाका काठेखोला गउँपालिका–७ रेश पीपल डाँडाका गिरी थापा र मीन थापा दुई भाइ मात्र होइनन्, पेशाका हिसाबले दुवै जना

डोटी । कोरोना भाइसको जोखिम कायमै रहेका बेला त्यसको बेवास्ता गर्दै सयौँ सुदूरपश्चिमेली काम खोज्नका लागि दिनहुँ भारत पस्न थालेका

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको