आदिवासी जनजाति महासंघद्वारा अघिकारकर्मीहरुको भेला आब्हान

२२ असार २०६९, शुक्रबार १५:४७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २२ असार । विभीन्न राजनितिक दलमा रहेका आदिवासी जनजाति नेता तथा कार्यकर्ता तथा अन्य शोषण, दमन र उत्पीडनमा परेका समुदायलाई नयां राजनितिक शक्ती निर्माणको लागि समयमै निर्णय गरी सकृय सहभागिताका लागि २ दिन चलेको जनजाति अधिकारकर्मीहरुको भेलाले आह्वान गरेको छ । अस्ति र हिजो राजधानीमा भएको निर्णण सार्वजनिक गर्दैैै आदिवासी जनजाति महासंघलगायतले संविधानसभा विघटन ऐतिहासिक अपराध भएको ठहर जनजाति भेलाको ठहर छन् । साथै  संविधानसभाबाटै नयाँ संविधान निमार्ण हुनुपर्दछ भन्ने पक्षमा आफूहरु रहेका जनजाति नेताहरुको भनाइ छ । पत्रकार सम्मेलनमा जारी गरिएको विज्ञप्तिमा नेपालका प्रमुख राजनीतिक दलहरु बाहुनवादी, पितृसत्तावादी र एकल “उच्च” जातीय प्रभुत्ववादी नेतृत्वको कब्जामा रहेकोले सिंगो मुलुकलाई समेट्न नसकेको हुंदा मानव अधिकार, सामाजिक न्याय, समता र समानता र आदिवासीवादको सिद्धान्तमा आधारित, समानुपातिक समावेशी राजनीतिक दलको निर्माण अहिलेका आवश्यकता भएको तत्काल त्यसलाई अघि बढाउनुपर्ने नर्णय पनि उनीहरुले बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । भारतले नेपाललाई १.७ लाख टन युरिया र डायमोनियम फोस्फेट (डीएपी) मल सहयोग गर्ने भएको छ । टाइम्स अफ

यातायात व्यवस्था विभागले जेठ ४ गतेबाट लागू हुने गरी सार्वजनिक यातायातको भाडा वृद्धि गरेको छ। विभागले मङ्गलबार सूचना जारी गर्दै

नेपालमा ४७ लाख मानिसमा उच्च रक्तचापको समस्या रहेको अनुमान छ । विश्व उच्च रक्तचाप दिवसका अवसरमा स्वास्थ्य सेवा विभागले यहाँ

बलेवा । बागलुङको बडिगाड गाउँपालिका–१ का ५३० घरमा एउटै आयोजनाको भर परेर पानी खानुपर्छ । त्यो पनि १२ किमी परको

आजको प्रमुख समाचार