आदिवासी–जनजातीले छुट्टै दल खोल्ने

२२ असार २०६९, शुक्रबार १०:३१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २२ असार । ब्राह्म्णवादीहरुले नेतृत्व गर्ने पार्टीबाट आदिवासी, जनजातिको पहिचान स्थापना हुन नसक्ने भन्दै विभिन्न दलमा आवद्ध आदिवासी–जनजाति नेताहरुले आ–आफ्ना नेतृत्व नसच्चिए पार्टी परित्याग गर्ने बताएका छन् । नेपाली कांग्रेसका पूर्वासभासद इन्द्रबहादुर गुरुङले गत बुधबारदेखि राजधानीमा आयोजित आदिवासी–जनजाति सम्मेलनका क्रममा भने– आदिवासी जनजातिहरुको तर्फबाट कांग्रेस नेतृत्वलाई ११ बुंदे माग पेश गरेका छौं, असारभित्र माग सम्बोधन भएन भने कांग्रेस छोडिन्छ ।
आदिवासी–जनजाति महासंघका पूर्वमहासविच ओम गुरुङ, चैतन्य सुब्बा, डा. कृष्ण भट्टचनलगायतले अवधारणा पत्र प्रस्तुत गरेको सम्मेलनमा आदिवासी–जनजाति समुदायका अगुवाहरुले उत्पीडित समुदायको पक्षमा लड्ने छुट्टै राजनीतिक शक्ति आवश्यक रहेको जनाए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव ईश्वर पोखरेलले माधवकुमार नेपाल पक्षलाई धेरै प्रतीक्षा गर्न उचित नहुने बताएका छन् । शुक्रबार पार्टी

काठमाडौं । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष एवं सांसद भीम रावलले मिलेनियम च्यालेन्स कर्पोरेसन (एमसीसी) सम्झौता संशोधनपछि मात्र पारित गर्न माग गर्नुभएको

काठमाडौँ । बझाङकी हेवन उपाध्याय ‘खामोशी विथ लाइफ’को अन्तर्राष्ट्रिय विजेता बनेकी छिन् । बहिरा व्यक्तिहरूको सीप, क्षमता र कौशलता प्रदर्शन

लण्डन । बेलायतमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी कवयित्री प्रतिभा केसी यस वर्ष अनेसास सुप्रमा इप्रमा पुरस्कारबाट सम्मानित हुनुभएको छ ।