सुकुम्बासीको बस्ती निर्माण गरेकोमा विरोध ः पाटन बन्द

२२ असार २०६९, शुक्रबार ०९:५४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २२ असार । थापाथली क्षेत्रबाट हटाइएका सुकुम्बासीलाई ललितपुरको सुन्दरीघाटमा बसोबास गराउने सरकारको निर्णको बिरोधमा स्थानीय संघर्ष समितिले आह्वान गरेको बन्दका कारण आज बिहानैदेखि ललितपुरको जनजीवन प्रधावित बनेको छ । स्थानीय संघर्ष समिति र राजनीतिक दलहरुको जिल्ला समितिहरुको संयुक्त आह्वानमा भएको बन्दका कारण सवारी साधनहरु चल्न सकेका छैनन् भने शिक्षण संस्थाहरु पनि सबै ठप्प छन् । बन्दकर्ता बिहानैदेखि सडकमा निस्केर प्रदर्शन गरेपछि विशेषगरी पाटन, लगनखेल, मंगलबजार लगायतका क्षेत्र प्रभावित बनेको छ । सुन्दरीघाटमा सुकुम्बासी राख्नका लागि प्रहरी बल तैनाथ गरेर सरकारले धमाधम टहरा निर्माण थालेको थियो । स्थानीयवासी र राजनीतिक दलहरुले यसको चर्को बिरोध गर्दै आएका छन् । निर्णय फिर्ता नगरे थप आन्दोलन गर्ने संघर्ष समितिले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लुम्बिनीका प्रदेश प्रमुख अमिक शेरचनले प्रदेशसभा बैठक आह्वान गर्नुभएको छ । साउन २७ गते १: ०० बजे प्रदेश प्रमुखबाट प्रदेशसभाको

कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण आज एकै दिन तीन हजार ९३८ जनामा देखिएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले सार्वजनिक गरेको तथ्याङ्कअनुसार

हुम्ला । मुगु र हुम्ला जिल्ला जोड्ने लिंक रोड निर्माण गरे पनि कर्णाली नदीमा पुल निर्माणमा ढिलाइ भएको छ ।

काठमाडौं । तीन साता बितिसक्दा पनि प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मन्त्रिपरिषदलाई पूर्णता दिन सकेका छैन । मन्त्रालयको टुंगो लाग्नु त परैजाओस्