सुकुम्बासीको बस्ती निर्माण गरेकोमा विरोध ः पाटन बन्द

२२ असार २०६९, शुक्रबार ०९:५० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २२ असार । थापाथली क्षेत्रबाट हटाइएका सुकुम्बासीलाई ललितपुरको सुन्दरीघाटमा बसोबास गराउने सरकारको निर्णको बिरोधमा स्थानीय संघर्ष समितिले आह्वान गरेको बन्दका कारण आज बिहानैदेखि ललितपुरको जनजीवन प्रधावित बनेको छ । स्थानीय संघर्ष समिति र राजनीतिक दलहरुको जिल्ला समितिहरुको संयुक्त आह्वानमा भएको बन्दका कारण सवारी साधनहरु चल्न सकेका छैनन् भने शिक्षण संस्थाहरु पनि सबै ठप्प छन् । बन्दकर्ता बिहानैदेखि सडकमा निस्केर प्रदर्शन गरेपछि विशेषगरी पाटन, लगनखेल, मंगलबजार लगायतका क्षेत्र प्रभावित बनेको छ । सुन्दरीघाटमा सुकुम्बासी राख्नका लागि प्रहरी बल तैनाथ गरेर सरकारले धमाधम टहरा निर्माण थालेको थियो । स्थानीयवासी र राजनीतिक दलहरुले यसको चर्को बिरोध गर्दै आएका छन् । निर्णय फिर्ता नगरे थप आन्दोलन गर्ने संघर्ष समितिले जनाएको छ .

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रले राष्ट्रिय सभाका सदस्य चन्द्रबहादुर खड्कालाई पनि हटाएको छ । खड्काले दल त्याग गरेको सूचना माओवादी

काठमाडौ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधव नेपाल पक्षकालाई हटाएर स्थायी समिति गठन गरेका छन्

काठमाडौं । कर्णालीका मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीलाई विश्वासको मत दिएका एमाले सांसद कारबाहीमा परेका छन् । नेकपा एमाले महाधिवशेन आयोजक कमिटीको

नेपाली कांग्रेस काभ्रेपलाञ्चोकले २० हजार क्रियाशील सदस्यता बनाएको छ । यसका लागि पुराना सदस्यता नवीकरणसँगै नयाँ सदस्यता प्रदानसमेत गरी दोब्बर