छनोटको कार्य बिथोलियो

२२ असार २०६९, शुक्रबार ०९:३७ मा प्रकाशित


काठमाडौं, २२ असार । समायोजन प्रक्रिया सम्मानजनक नभएको भन्दै सिन्धुलीको दुधौलीस्थित दोस्रो डिभिजनका असन्तुष्ट लडाकुले आपत्ति जनाएपछि आज पनि भर्ना छनौटको काम सुरु हुन सकेको छैन । शिविरमा रहेका अधिकांश पूर्व लडाकुले सम्मानजनक समायोजन हुनुपर्ने, भर्नामा जाने लडाकुको उमेर हदबन्दी ठोस हुनुपर्ने, स्वेच्छिक अवकासमा जाने लडाकुलाई एकमुस्ट रकम उपलब्ध गराउनुपर्ने लगायत माग पूरा नभएसम्म छनोट प्रक्रिया हुन नदिने भनेपछि आज तेस्रो दिन पनि छनोट प्रक्रिया सुरु हुन नसकेको हो । जबर्जस्ती प्रक्रिया सुरु गरेमा झडपमा उत्रने संकेत समेत पूर्वलडाकुहरुले गरेको बुझिएको छ ।
त्यस्तै रोल्पास्थित पांचौं डिभिजनका लडाकु कमाण्डरहरुले समायोजनको नाम दिएर सरकारले नयां भर्तीप्रक्रिया अपनाउन लागेको भन्दै विरोध गरेपछि आज पनि छनोटको काम सुरु हुन सकेको छैन । उता अधिकांश लडाकु बिदामा बसेका कारण कैलालीको सातौं डिभिजनमा पनि छनोटप्रक्रियाको काम अघि बढ्न सकेको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसले आफ्नो पार्टी मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेशन(एमसिसी) सम्झौताप्रति सकारात्मक भएको जनाएको छ। कांग्रेसकी केन्द्रीय सदस्य डा.डिला सङ्ग्रौलाले नेपाल

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राष्ट्रियसभा सदस्यबाट पदमुक्त भएका नेकपा एमालेका नेता रामबहादुर थापा बादललाई गृहमन्त्रीमै पुनः नियुक्ति गर्ने

काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले पुनः पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य वृद्धि गरेको छ । इण्डियन आयल कर्पोरेशनबाट शुक्रबार प्राप्त मूल्य सूचीअनुसार

सुर्खेत । कर्णाली प्रदेश सरकारका मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीले तीन मन्त्री नियुक्त गर्नुभएको छ । यही वैशाख ३ गते विश्वासको मत