नया राजनीतिक शक्ति गठन गर्ने आदिवासी, जनजातिहरुको निष्कर्ष

२१ असार २०६९, बिहीबार १७:२८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २१ असार । बिभिन्न राजनीतिक दलमा आवद्व आदिवासी, जनजाति नेताहरुले संघीयतासहितको संविधान जारी गर्ने वातावरण बनाउनको लागि नयाँ राजनीतिक शक्तिको गठन गर्नुपर्ने निष्कर्ष निकालेका छन् । संविधानसभामा प्रतिनिधित्व गर्ने दलहरुमा संघीयता विरोधी समूह हावी भएको निष्कर्ष निकाल्दै यस्तो निष्कर्षमा पुगिएको आदिवासी जनजाति महा सङ्घकाका अध्यक्ष राजकुमार लेखीले बताउनुभयो । हिजोदेखि राजधानीमा सुरु भएको आदिवासी जनाजतिहरुको राष्ट्रिय सम्मेलनमा सहभागीहरुले जातीय पहिचानसहितको सङ्घीयता सुनिश्चितताका लागि राजनीतिक दलहरुलाई दवाव दिन आन्दोलनका कार्यक्रम आज सार्वजनिक गर्ने निर्णय गरेका छन् । आज दिउँसो पत्रकार सम्म्ेलन गर्ने र आन्दोलनका कार्यक्रम सार्वजनिक गर्ने महासङ्का अध्यक्ष लेखीले बताउनुभयो । नयाँ राजनीतिक शक्ति गठन भने तत्काल नहुने तर छलफललाई निरन्तरता दिएर टुङ्गोमा पुगिने उहाँको भनाइ छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मन्त्रिपरिषदको बैठक बोलाएका छन् । देउवाले आज (मंगलबार) दिउँसो ३ बजे सिंहदरबारस्थित प्रधानमन्त्रीको कार्यालयमा बैठक

रामेछाप । रामेछाप जिल्लाको सुनापती गाउँपालिकास्थित सादिडाँडाबाट काठमाडौं आउँदै गरेको यात्रुवाहक बस लुभु भीरमा दुर्घटना हुँदा ९ जनाको घटनास्थलमै मृत्यु

रामेछाप । रामेछापको सुनापातीमा यात्रु बाहक बस लुभुखोलामा दुर्घटनामा परेको छ ।  दुर्घटनामा  कम्तिमा ९ जनाको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । उद्धारकार्य जारी रहेकाले

काठमाडौं।उपत्यकाको सुरक्षा केन्द्र सरकार मातहत राख्ने विषयमा दलहरू विभाजित भएका छन् । सिंहदरवारस्थित राज्य व्यवस्था तथा सुशासन समितिको सभाकक्षा सोमबार भएको