नया राजनीतिक शक्ति गठन गर्ने आदिवासी, जनजातिहरुको निष्कर्ष

२१ असार २०६९, बिहीबार १७:२८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २१ असार । बिभिन्न राजनीतिक दलमा आवद्व आदिवासी, जनजाति नेताहरुले संघीयतासहितको संविधान जारी गर्ने वातावरण बनाउनको लागि नयाँ राजनीतिक शक्तिको गठन गर्नुपर्ने निष्कर्ष निकालेका छन् । संविधानसभामा प्रतिनिधित्व गर्ने दलहरुमा संघीयता विरोधी समूह हावी भएको निष्कर्ष निकाल्दै यस्तो निष्कर्षमा पुगिएको आदिवासी जनजाति महा सङ्घकाका अध्यक्ष राजकुमार लेखीले बताउनुभयो । हिजोदेखि राजधानीमा सुरु भएको आदिवासी जनाजतिहरुको राष्ट्रिय सम्मेलनमा सहभागीहरुले जातीय पहिचानसहितको सङ्घीयता सुनिश्चितताका लागि राजनीतिक दलहरुलाई दवाव दिन आन्दोलनका कार्यक्रम आज सार्वजनिक गर्ने निर्णय गरेका छन् । आज दिउँसो पत्रकार सम्म्ेलन गर्ने र आन्दोलनका कार्यक्रम सार्वजनिक गर्ने महासङ्का अध्यक्ष लेखीले बताउनुभयो । नयाँ राजनीतिक शक्ति गठन भने तत्काल नहुने तर छलफललाई निरन्तरता दिएर टुङ्गोमा पुगिने उहाँको भनाइ छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेको बरिष्ठ नेता माधव नेपाल पक्ष सरकारमा सहभागी हुने भएको छ । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले स्थायी कमिटी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ३ हजार ८ सय ९९ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने २० जनाको

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसले देशभरका आठ लाख ५२ हजार ७११ जनालाई क्रियाशील सदस्यता प्रदान गरेको छ । कांग्रेसको क्रियाशील सदस्यता

काठमाडौं । चौधौं महाधिवेशनको निकट आइपुगेको दल नेपाली कांग्रेसको पदाधिकारी बैठक आज बिहान बस्न लागेको छ। आज बिहान ९ बजे