भारतिय कारागारमा कैदी जिवन बिताईरहेका एक नेपालीको मृत्यु

२१ असार २०६९, बिहीबार १६:०३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २१ असार । भारतको कारागारमा २१ वर्षदेखि कैदी जीवन बिताइरहेका एक नेपालीको मंगलबार ज्यान गएको छ । कपिलवस्तुको शिवपुर ७, करहिया बस्ने परशुराम भनिने खुशराम थारूको मृत्यु भएको हो । थारु लागू औषध चरेससहित सन् १९९१ मा भारतको कानपुरबाट पक्राउ परेका हुन् । केही दिनअघि जेलमै बिरामी परेका थारुको स्वरुपरानी नेहरु चिकित्सालयमा उपचारका क्रममा मृत्यु भएको चिकित्सालयले जनाएको छ । थारुको मृत्युपछि केन्द्रिय कारागार नैनी, इलाहाबाद भारतबाट मृतकका आफन्तको खोजीमा आएका बन्दी रक्षक चौधरीले हिजो इलाका प्रहरी कार्यालय चन्द्रौटामा पत्रकारसँग कुराकानी गर्दै मृतकको आफन्तले आफ्नो नागरिकताको प्रतिलिपी सहित निवेदन पेश गरेमा भारत सरकारबाट भारतीय ५ लाख रुपैयां प्राप्त गर्ने जानकारी दिनुभएको छ ।  मृतकको सव बुझ्नका लागि मृतकका भाइ भूपेन्द्र थारु सहित दुई तीन जना आज इलाहाबाद जाने इलाका प्रहरी कार्यालय चन्द्रौटाले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । बेलायतमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी कवयित्री प्रतिभा केसी यस वर्ष अनेसास सुप्रमा इप्रमा पुरस्कारबाट सम्मानित हुनुभएको छ ।

लन्डन । नेपाल पत्रकार महासङ्घ (एफएनजे) युके शाखाले एक समारोहबीच पत्रकार श्रीभक्त खनाललाई यस वर्षको ‘एफएनजे युके वर्ष पत्रकारिता पुरस्कार’

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेस केन्द्रीय तरुण विभागको डेनमार्क शाखा प्रमुखमा काभ्रेका प्रदिप तिवारी मनोनयन हुनु भएको छ । आठ वर्षदेखि

अमेरिकाको टेक्सास राज्यस्थित युलेस सिटी काउन्सिल मेम्बरमा नेपाली मूलका टीका पौडेल विजयी हुनुभएको छ । स्थानीय समयानुसार शनिबार राति सम्पन्न