संविधानसभालाई व्युँताउन सकिन्छः महरा

२१ असार २०६९, बिहीबार १५:५८ मा प्रकाशित


रोल्पा, २१ असार । एकीकृत नेकपा माओवादीका स्थायी समिति सदस्य कृष्णबहादुर महराले प्याकेजमा सहमति भएमा संविधानसभालाई फेरि व्युँताएर संविधान निर्माण गर्न सकिने बताउनुभएको छ । प्रदेशको सङ्ख्या र नामको विषयमा सहमति भए १० दिनका लागि संविधानसभा ब्युँताएर संविधान बनाउने सकिने उहाँले दाबी गर्नुभयो । सहमतिबाटै पूर्ण बजेट ल्याउने तयारी भइरहेको बताउँदै महराले यदि त्यसो नभएको खण्डमा सर्वोच्च अदालतको फैसला अनुसार त्यही बाटोबाट बजेट आउने बताउनुभयो ।
आज क्रान्तिकारी पत्रकार सङ्घ रोल्पाले आयोजनाको गरेको पत्रकार सम्मेलनमा माओवादी नेता महराले सहमति नभए द्वन्द्व हुने भन्दै सहमतिको विकल्प नभएकोमा जोड दिनुभयो । संविधानसभाको विवादित विषयमा सहमति हुने बित्तिकै प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईले राजीनामा दिने पनि स्पष्ट पार्नुभयो । पार्टी विभिजनपछि रोल्पा जिल्लाको पूर्ण बैठकको सिलसिलामा जिल्ला आउनुभएका महराले राष्ट्रिय राजनीति, शान्ति र संविधानलाई पार्टी फूटले कुने असर नपार्ने बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा बितेको २४ घण्टामा देशभर २३५१ जनामा कोारेना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार

काठमाडौं। सभामुख अग्नि सापकोटाविरुद्ध परेको मुद्दामा सर्वोच्च अदालतको संवैधानिक इजलासले बुधबार सुनुवाइ गरेन ।प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबरा नेतृत्वको संवैधानिक इजलासमा

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रले एमाले अध्यक्ष समेत रहेका प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली नेतृत्वको सरकारलाई दिँदै आएको समर्थन फिर्ताको निर्णय

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसले केही दिनमै केपी ओली नेतृत्वको सरकार विस्थापित हुने दावी गरेको छ । माओवादी केन्द्र र जसपासँगको