आज सात ओटै शिविरमा समायोजन रोजेका लडाकुको छनौट प्रक्रिया जारी

२१ असार २०६९, बिहीबार १५:५५ मा प्रकाशित


काठमाडौ, २१ असार । समायोजन रोजेका माओवादी लडाकुको छनोटप्रक्रिया आजदेखि सातओटै शिविरमा सुरु भएको छ । नेपाली सेना र लोकसेवा आयोगका पदाधिकारी सहभागी टोली शिविरमा ढिला पुगेका कारण हिजो सबै शिविरमा काम सुरु हुन सकेको थिएन । हिजो पहिलो दिन विभिन्न ३ ओटा शिविरमा माओवादीका लडाकुको भर्ना छनोट प्रक्रिया सुरु भएको थियो । चितवनको शक्तिखोरमा आज विहानैदेखि छनौट प्रक्रिया सुरु भएको छ । केही शिविरमा लडाकुहरुले पूर्व सहमतिअनुसार छनोट प्रक्रिया नभएकोभन्दै हिजो आपत्ति जनाएका थिए । छनोटप्रक्रिया थाल्न लडाकु रहेका सातवटै शिविरमा सेना र लोकसेवा आयोगका पदाधिकारीको टोली पुगेको छ । पहिलो चरणमा लडाकुहरूको शारीरिक योग्यताको जाँच गरिने सेनाले जनाएको छ । समायोजन रोजेका ३ हजार एक सय २३ लडाकु दुई महिनादेखि नेपाली सेनाको जिम्मा रहेको छ । आउने साउन १५ गतेभित्र समायोजनका सबै प्रक्रिया पूरा गर्ने सेनाको तयारी छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले पार्टीको १४औं महाधिवेशन भदौ १६ बाट गर्ने भएको छ । यो निर्धारित मितिभन्दा ९ दिन ढिलो

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर ३ हजार ३८४ जना कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौँ। पाँच पूर्वप्रधानमन्त्रीले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सर्वोच्च अदालतलाई पार्टीको बैठकबाट मात्र होइन, महान्यायाधिवक्तामार्फत धम्क्याएको बताएका छन् । उनीहरूले शनिवार

पोखरा । गण्डकी प्रदेशको मुख्यमन्त्रीमा कृष्णचन्द्र नेपाली पोखरेल नियुक्त भएका छन् । प्रदेश प्रमुख सीताकुमारी पौडेलले संविधानको धारा १६८ (५)