आज सात ओटै शिविरमा समायोजन रोजेका लडाकुको छनौट प्रक्रिया जारी

२१ असार २०६९, बिहीबार १५:५५ मा प्रकाशित


काठमाडौ, २१ असार । समायोजन रोजेका माओवादी लडाकुको छनोटप्रक्रिया आजदेखि सातओटै शिविरमा सुरु भएको छ । नेपाली सेना र लोकसेवा आयोगका पदाधिकारी सहभागी टोली शिविरमा ढिला पुगेका कारण हिजो सबै शिविरमा काम सुरु हुन सकेको थिएन । हिजो पहिलो दिन विभिन्न ३ ओटा शिविरमा माओवादीका लडाकुको भर्ना छनोट प्रक्रिया सुरु भएको थियो । चितवनको शक्तिखोरमा आज विहानैदेखि छनौट प्रक्रिया सुरु भएको छ । केही शिविरमा लडाकुहरुले पूर्व सहमतिअनुसार छनोट प्रक्रिया नभएकोभन्दै हिजो आपत्ति जनाएका थिए । छनोटप्रक्रिया थाल्न लडाकु रहेका सातवटै शिविरमा सेना र लोकसेवा आयोगका पदाधिकारीको टोली पुगेको छ । पहिलो चरणमा लडाकुहरूको शारीरिक योग्यताको जाँच गरिने सेनाले जनाएको छ । समायोजन रोजेका ३ हजार एक सय २३ लडाकु दुई महिनादेखि नेपाली सेनाको जिम्मा रहेको छ । आउने साउन १५ गतेभित्र समायोजनका सबै प्रक्रिया पूरा गर्ने सेनाको तयारी छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सिरहाको लाहान नगरपालिका–२२ गड्डा चोकमा लुटेराको एक समुहले गोली प्रहार गरी एक जनाको हत्या गरेको छ । सुनचाँदी

बागलुङ नगरपालिका–३ गुठीमा रहेको एक फर्निचर उद्योगमा भीषण आगलागी भएको छ । विराट बोहराले सञ्चालन गरेको सिर्जना फर्निचरमा आगलागी हुँदा

साउदी अरबले तीन उच्च सैनिकलाई ‘देशद्रोह’ गरेको आरोपमा मृत्युदण्ड दिएको यहाँको रक्षा मन्त्रालयले बताएको छ । मन्त्रालयले राज्य सञ्चालित समाचार

काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष चैत्र कृष्ण औँसीका दिन मनाइने घोडेजात्रा पर्व आज मनाइँदैछ । उपत्यकामा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण फेरि बढ्न