दहबनबाहेकका शिविरमा समायोजन सुरु

२१ असार २०६९, बिहीबार १४:२० मा प्रकाशित


काठमाडौं, २१ असार ।
समायोजन रोजेका माओवादी पूर्वलडाकुको समायोजन प्रक्रिया विभिन्न ६ वटा शिविरमा सुरु भएको छ । पूर्वलडाकुहरुले फाराम भर्ने काम हिजो तीनवटा शिविरमा मात्र सुरु भएको थियो । विभिन्न ६ वटा शिविरमा प्रक्रिया सुरु भइसके पनि रोल्पाको दहबनमा भने आन्तरिक तयारी पूरा नभएको भन्दै भोलीबाट मात्र समायोजनको काम सुरु हुने बताइएको छ । दहबनमा मात्र ५२३ लडाकुले समायोजन रोजेका छन् ।
इलामको चुलाचुली, सिन्धुलीको दुधौली, चिनवनको शक्तिखोर, नवलपरासीको झ्याल्टुंग डांडा, सुर्खेतको दशरथपुर र कैलालीको तालबन्दमा एकसाथ फारम भर्ने काम भइरहेको छ । शिविरमा हाल तीनहजार एक सय लडाकुले समायोजन रोजेर बसेका छन् । प्रक्रिया सुरु भएपछि बिदामा घर गएका पूर्वलडाकुहरुसमेत शिविर फर्कन थालेकाले काम सम्पन्न हुन केही दिन लाग्ने बुझिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । कोरोना संक्रमणले तीन साताभित्र विदेशमा पछिल्ला तीन साताभित्र थप ३९ जना नेपालीको निधन भएको छ । गैरआवासीय नेपाली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधवकुमार नेपाललगायतलाई पार्टीमा कुनै ठाउँ नभएको बताएका छन् । काठमाडौँ जिल्ला कमिटीको

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को संसदीय दलको नेतामा उपेन्द्र यादव चयन हुनुभएको छ । सो पार्टीले नेता नवराज सुवेदीको

काठमाडौं । मदन पुरस्कार २०७७ को प्रारम्भिक सूचीमा ९ वटा पुस्तक परेका छन् । मदन पुरस्कार गुठीले शुक्रबार ९ वटा