जापानी कम्पनीले नेपालमा लगानी गर्ने

२१ असार २०६९, बिहीबार १४:०९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २१ असार । नेपालमा लगानी गर्नका लागि स्थापना गरिएको जापानिज नमस्ते कम्पनीले नेपालको विभिन्न क्षेत्रमा लगानी गर्ने भएको छ । सो कम्पनीले नेपालमा रहेको ग्लोबल क्यापिटल इन्भेष्टमेन्ट प्रालिसंग मिलेर लगानी गर्ने भएको हो । यससम्बन्धी दुई कम्पनीबीच हालै सम्झौता भएको छ । ग्लोबल क्यापिटलको तर्फबाट कम्पनीका अध्यक्ष देवमान हिराचन र नमस्ते कम्पनीका प्रेसिडेन्ट मुराई जीले सो सम्झौतापत्रमा हस्ताक्षर गरेका हुन् ।
नमस्ते कम्पनीले नेपालको शिक्षा, जलविद्युत्, हाउजिङ, अपार्टमेन्ट र फोहोरमैला व्यवस्थानलगायतमा लगानी गर्ने भएको छ । सम्झौता कार्यक्रममा मन्तव्य दि“दै नमस्ते कम्पनीका प्रेसिडेन्ट मुराइ जीले नेपालजस्तो देशमा लगानी गर्न पाउंदा अत्यन्त खुसी लागेको बताए । यसैगरी ग्लोबल कम्पनीका अध्यक्ष एवम् गैरआवासीय नेपाली सङ्घका प्रमुख संरक्षक देवमान हिराचनले नमस्ते कम्पनीसंग काम गर्न पाएकोमा अत्यन्त हर्ष लागेको र यसबाट नेपालले धेरै लाभ उठाउने अभिव्यक्ति दिंदै जापानजस्तो विकसित मुलुकसंग मिलेर काम गर्न पाउनु ठूलो अवसर भएको बताए । नमस्ते कम्पनीको उद्घाटन समारोहबीच जापानका सभासद् ओनोडेरा जीले नेपाल र अन्य मुलुकमा सञ्जाल विस्तार गर्दै लैजाने बताएका थिए ।
सम्झौता कार्यक्रममा जापानका बुद्धिजीवी, गभर्नर, प्रोफेसर, वैज्ञानिक, एनजीओ–आईएनजीओका प्रतिनिधिलगायतका दुई सयभन्दा बढी व्यक्तिको उपस्थिति रहेको थियो । जापानका प्राध्यापक, अनुसन्धानविद् र बुद्धिजीवीहरू सदस्य रहेको सो कम्पनीले नेपालमा पहिलेदेखि नै लगानी गर्न चाहेको बताइन्छ । मियागी प्रोफेसरले गत फेब्रुअरीमा नेपालमा आई जापानमा गएको भूकम्पबाट ज्यान गुमाएका जापानिज नागरिकप्रति नेपाल सरकार र नेपाली जनताले गरेको सद्भाव र सहयोगप्रति धन्यवाद दिएका थिए । उनले नेपालका राष्ट्र«पति डा. रामवरण यादव, प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराई, सभामुख सुवास नेम्वाङलगायतका उच्चपदस्थ व्यक्तिहरूलाई भेटी नेपालमा लगानी गर्न इच्छा व्यक्त गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

ताप्लेजुङको स्थानीय तहमा हुने विकास निर्माणका काममा महिलाको सहभागिता बढदै गएको छ । प्रायःजसो घरको काममा मात्रै सीमित रहने यस

कैलाली । भारतको उत्तर प्रदेशसँग सीमा जोडिएको कैलालीको गौरीफन्टा सीमा नाकामा भोलिसम्मका लागि आवागमन बन्द गरिएको छ । उत्तर प्रदेशका

काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले पुनः पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य वृद्धि गरेको छ । इण्डियन आयल कर्पोरेशनबाट शुक्रबार प्राप्त मूल्य सूचीअनुसार

काभ्रेपलाञ्चोक । जिल्लाको पुराना तीन नगर बनेपा, धुलिखेल र पनौती ‘काभ्रे’ स्मार्ट सिटीका नामले परिचित हुन संरचना निर्माण प्रक्रियालाई तीव्रता