आर्थिक अवस्थाले पढ्न छाडेका पञ्चकन्याका किशोरीहरु कुखुरा पालनमा

२० असार २०६९, बुधबार १४:४५ मा प्रकाशित

ईलाम, २० असार । आर्थिक अवस्था कमजोर भएर पढन छाडेका इलाम पञ्चकन्या ९ जर्सिङगाउँका किशोरीहरु अहिले आय आर्जनका लागि कुखुरा पालन व्यवसायमा लागेका छन् । गाउँका २० जनाभन्दा बढि किशोरीहरु कुखुरापालन व्यवसाय गरेर बार्षिक प्रतिव्यक्ति पाँचदेखि १० हजार रुपैया सम्म आम्दानी लिन सफल भएका छन् । कुखुरा बेचेर आएको आम्दानिले अहिले उनीहरुले पञ्चकन्यास्थित तीनघरे बजारमा सामूहिक रुपमा सिलाई कटाई तालिम लिन व्यस्त भएका छन् । एकजनाले ४० वटा भन्दा बढि कुखुरा पाल्दै आएका छन् । आर्थिक अभाबका कारण पढाई समेत छाडेका ति किशोरिहरु मध्ये ४ जनाले पुन पढाईलाई निरन्तरता समेत दिएका छन् । यस्तै संस्थाकी व्यवस्थापक प्रमिला राईका अनुसार किशोरीहरुको आय आर्जनका लागि प्रोत्साहन दिनका लागि यो कार्यक्रम गाविसको ९ वटै वडामा पुर्याउने लक्ष्य राखेको बताउनु भयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले पुनः पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य वृद्धि गरेको छ । इण्डियन आयल कर्पोरेशनबाट शुक्रबार प्राप्त मूल्य सूचीअनुसार

काभ्रेपलाञ्चोक । जिल्लाको पुराना तीन नगर बनेपा, धुलिखेल र पनौती ‘काभ्रे’ स्मार्ट सिटीका नामले परिचित हुन संरचना निर्माण प्रक्रियालाई तीव्रता

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षको आठ महिनाको अवधिमा रु छ खर्ब ४२ अर्ब १४ करोड बराबरको विप्रेषण मुलुक भित्रिएको छ

मनकामना केबुलकार आजदेखि नियमित सञ्चालनमा आएको छ । स्तरोन्नतिको पहिलो चरणको कामका लागि यही चैत २५ देखि २९ गतेसम्म बन्द