राष्ट्रपति र एमाले बरिष्ठ नेता नेपालबीच भेटवार्ता

२० असार २०६९, बुधबार १४:४२ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २० असार । राष्ट्रपति डा रामवरण यादव र नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालबीच आज बिहान भेटवार्ता भएको छ । राष्ट्रपति भवन शीतलनिवासमा भएको भेटवार्तामा मुलुकको पछिल्लो राजनीतिक अवस्था, बजेट तथा राजनीतिक गतिरोध अन्त्यका बारेमा छलफल भएको थियो । भेटपछि वरिष्ठ नेता नेपालले राष्ट्रिय सहमतिको अर्को सरकार गठनले मात्र मुलुकको बढ्दो राजनीतिक सङ्कटले निकास पाउने बताउनुभयो । पूर्वप्रधानमन्त्री नेपालले एमाओवादी नेतृत्वको सरकारले देशलाई पीडा मात्र दिएको र यो सरकारले पूर्ण बजेट ल्याउन नसक्ने बताउनुभयो ।  उहाँले संवैधानिक सङ्कटमा फसेको सरकारलाई लम्बाएर देशलाई थप पीडा दिन नहुने धारणा राख्नुभएको थियो । संवैधानिक र राजनीतिक रुपमा फसिसकेको वर्तमान सरकारलाई पूर्ण बजेट ल्याउने अधिकार नभएको भन्दै वरिष्ठ नेता नेपालले सहमतिको पहल गर्न राष्ट्रपतिलाई आग्रह गर्नुभएको थियो । जवाफमा राष्ट्रपति डा यादवले आफू संविधानअनुसार चल्ने बताउँदै दलहरुबीच सहमतिका लागि नेताहरुले पहल गर्नुपर्ने विचार व्यक्त गर्नुभएको पनि नेता नेपालले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

डडेल्धुरा । सातवटा स्थानीय तह रहेको डडेल्धुराका पाँच स्थानीय तहमा नेपाली कांग्रेसले विजय हासिल गरेको छ । यहाँका दुई नगरपालिका

काठमाडौं । नेकपा (माओवादी केन्द्र) काठमाडौं उपत्यकाको तीन जिल्लामा रहेका स्थानीय तहको नेतृत्वमा शून्य हुने देखिएको छ । उपत्यकाको काठमाडौं,

धनगढी । नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले कैलालीका दुई पालिकामा जित हासिल गरेको छ । ०७२ मा टीकापुरमा भएको घटनाको आरोपमा जेलजीवन

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री विश्‍वप्रकाश शर्माले स्थानीय तह निर्वाचनको परिणाम ‘उत्साहजनक’ आएको बताएका छन् । परिणाम उत्साहजनक आउनुलाई उनले

आजको प्रमुख समाचार