काँग्रेस महामन्त्री कोइराला दुई साता लामो अमेरिका भ्रमणको क्रममा न्युयोर्कमा

अमेरिकामा देखिएको काँग्रेस विवाद टुंगिदै
११ बैशाख २०७३, शनिबार ०४:०८ मा प्रकाशित

न्युयोर्क, ११ बैशाख । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री डा. शशांक कोइराला झन्डै दुई साता लामो अमेरिका भ्रमणको क्रममा आज बिहान ९.४५ बजे न्युयोर्क आइपुग्नु भएको छ । न्युयोर्क आइपुगे लगत्तै महामन्त्री कोइरालाले काँग्रेस सत्ता परिवर्तनको खेलमा नलाग्ने बताउनु भएको छ । भर्जिनियास्थित बहिनि चेतना दिक्षितको छोरीको बिबाह, सानडियागो, क्यालिफोर्नियामा रहेकी छोरीसंग पारिवारिक जमघट र उच्च स्तरको राजनीतिक भेटघाटका लागि अमेरिका भ्रमणमा आउनु भएका कोइरालाले मधेशी दललाई आन्दोलनमा पठाउन नहुने बताउदै उनीहरुको माग पुरा गर्न र मधेशको संकट समाधान गर्न काँग्रेसले सार्थक पहल सुरु गरिसकेको जानकारी दिनु भयो ।

President Bisht & Past Preisdent Bishnuउहाँले ओली सरकार मधेसी मुद्धा सम्बोधन गर्न असफल देखिएको र राजदुत नियुक्तिमा समेत कुटनीतिक क्षेत्रलाई भागबण्डाको राजनीति गरेको हुँदा कांग्रेसले सरकारको यस्तो कदम बिरुद्ध संसदमा बिरोध गर्ने जानकारी दिनु भयो । एयर इत्तिहादको नियमित उडानबाट न्युयोर्कको स्थानिय समय अनुसार बिहान ९.४५ बजे जोन अफ केनेडी बिमानस्थलमा आइपुग्नु हुँदा महामन्त्री कोइरालालाई जनसम्पर्क समिति अमेरिकाका सभापति आनन्द बिष्ट र पूर्व संयोजक बिष्णु सुबेदीको नेतृत्वमा रहेको प्रजातन्त्रबादी नेपाली अमेरिकनको समुहले स्वागत गरेको थियो ।

NC supporter JFK Airportआजै न्युयोर्क आइपुगेका कोइरालाले नेपाली जनसम्पर्क समिति अमेरिकाको तर्फबाट उहाँको सम्मानमा न्युयोर्कमा भोली आयोजना गरिने स्वागत कार्यक्रमको बारेमा दुवै समूहसँग छलफल गरेर विवाद टुङ्ग्याउन आन्तरिक छलफल सुरु गर्नु भएको छ । स्रोतका अनुसार महामन्त्री कोइरालाले विवाद निरुपण गर्न सभापति आनन्द बिष्टले कारबाही फिर्ता लिने र समितिका सभापति आनन्द बिष्टले आव्ह्वान गरेको स्थानमा सबै काँग्रेस समर्थकहरु उपस्थित हुनुनै विवाद अन्त्यको मान्य बाटो हुने सुझाव दिनु भएको बुझिएको छ । यदि दुवै पक्षले विवाद निरुपणको यो सुझाव सुनुवाई नगरेमा महामन्त्रीले कार्यक्रमको लागि दुवै समूहलाई एकै ठाउँमा आमण्त्रण गर्ने संकेत गर्नु भएको छ । यद्यपि महामन्त्री कोइरालाले निर्वाचित सभापति र संगठनको इज्जत र मर्यादा कायम गर्न समेत अमेरिकमा रहेका कांगेसजनलाई आग्रह गर्नु भएको छ ।

Past Preisdentयस अघिनै महामन्त्री कोइरालासंग परामर्श गरी उहाँकै प्रमुख आतिथ्यमा भोली शनिबार न्युयोर्कको शेर्पा हलमा नेपाली जनसम्पर्क समिति अमेरिकाको केन्द्रीय कार्यसमितिले कार्यक्रम आयोजना गर्ने पूर्व घोषणा गरिसकेको छ ।महामन्त्री कोइराला न्युयोर्क, भर्जिनिया, टेक्सास, सिकागो, सनफ्रान्सिस्को, सानडियागो र अन्त्यमा लस एन्जलस हुँदै दुई साता पछि स्वदेश फर्किनु हुनेछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । कलाकार मदनकृष्ण श्रेष्ठलाई कोरोना संक्रमण देखिएको छ । श्रेष्ठसहित उनका परिवारका पाँच जनामा सोमबार कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको

काठमाडौं । प्रहरीले ७ जना नक्कली डाक्टरलाई पक्राउ गरेको छ । नक्कली प्रमाणपत्र पेश गरेर काम गरिरहेका ७ जना ‘नक्कली

कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट बच्न अनलाइन कक्षा चलाउन सूचना प्रविधि क्षेत्रको पूर्वाधार विकास गरिनुपर्नेमा जोड दिइएको छ । सुशील कोइराला मेमोरियल

काठमाडौं । कुम्भमेलामा भाग लिएर पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र वीर विक्रम शाह स्वदेश फर्किएका छन् । १० दिन लामो भारत भ्रमण सकेर