समायोजन रोजेका लडाकु छनौट प्रक्रिया सुरु

२० असार २०६९, बुधबार १३:२८ मा प्रकाशित


काठमाडौ, २० असार । समायोजन रोजेका माओवादी लडाकुको छनोटप्रक्रिया आजबाट सुरु गरिएको छ  । सेना समायोजन विशेष समितिले गरेको निर्णय र सरकारको निर्देशनबमोजिम नेपाली सेनाले आजदेखि लडाकुको भर्ना छनोट प्रक्रिया सुरु भएको नेपाली सेनाका प्रवत्ता रमिन्द्र क्षेत्रीले बताउनुभयो । छनोटप्रक्रियामा आज शारिरीक योग्यताको छनोट गरिदै छ ।  छनोट प्रकृयाका लागि लडाकु रहेका सातवटै शिविरमा सेनाले टोली पुगेको छ । अधिकृत तहको छनोट चिवतनमा रहेको शमशेर गणमा भइरहेको छ भने अरूको छनोट सम्बन्धित शिविरमै हुने सेनाले जनाएको छ । विशेष समिति सचिवालयले समायोजना जान चाहने लडाकुहरूको व्यक्तिगत अभिलेख सेनालाई पठाइसकेको छ । स्थापित मादपण्डअनुसार लोकसेवा आयोगको प्रतिनिधिको उपस्थितिमा लडाकुहरूको छनोटप्रक्रिया सुरु गरिन लगिएकोे हो । पहिलो चरणमा लडाकुहरूको शारीरिक योग्यताको जाँच गरिने सेनाले जनाएको छ । मापदण्डभित्र नपर्ने लडाकुहरूलाई स्वेच्छिक अवकाशको अवसर दिइने छ । झन्डै दुई महिनादेखि समायोजन रोजेका ३ हजार एक सय २३ लडाकु नेपाली सेनाको जिम्मा रहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लुम्बिनीका प्रदेश प्रमुख अमिक शेरचनले प्रदेशसभा बैठक आह्वान गर्नुभएको छ । साउन २७ गते १: ०० बजे प्रदेश प्रमुखबाट प्रदेशसभाको

कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण आज एकै दिन तीन हजार ९३८ जनामा देखिएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले सार्वजनिक गरेको तथ्याङ्कअनुसार

हुम्ला । मुगु र हुम्ला जिल्ला जोड्ने लिंक रोड निर्माण गरे पनि कर्णाली नदीमा पुल निर्माणमा ढिलाइ भएको छ ।

काठमाडौं । तीन साता बितिसक्दा पनि प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मन्त्रिपरिषदलाई पूर्णता दिन सकेका छैन । मन्त्रालयको टुंगो लाग्नु त परैजाओस्