समायोजन रोजेका लडाकु छनौट प्रक्रिया सुरु

२० असार २०६९, बुधबार १३:२८ मा प्रकाशित


काठमाडौ, २० असार । समायोजन रोजेका माओवादी लडाकुको छनोटप्रक्रिया आजबाट सुरु गरिएको छ  । सेना समायोजन विशेष समितिले गरेको निर्णय र सरकारको निर्देशनबमोजिम नेपाली सेनाले आजदेखि लडाकुको भर्ना छनोट प्रक्रिया सुरु भएको नेपाली सेनाका प्रवत्ता रमिन्द्र क्षेत्रीले बताउनुभयो । छनोटप्रक्रियामा आज शारिरीक योग्यताको छनोट गरिदै छ ।  छनोट प्रकृयाका लागि लडाकु रहेका सातवटै शिविरमा सेनाले टोली पुगेको छ । अधिकृत तहको छनोट चिवतनमा रहेको शमशेर गणमा भइरहेको छ भने अरूको छनोट सम्बन्धित शिविरमै हुने सेनाले जनाएको छ । विशेष समिति सचिवालयले समायोजना जान चाहने लडाकुहरूको व्यक्तिगत अभिलेख सेनालाई पठाइसकेको छ । स्थापित मादपण्डअनुसार लोकसेवा आयोगको प्रतिनिधिको उपस्थितिमा लडाकुहरूको छनोटप्रक्रिया सुरु गरिन लगिएकोे हो । पहिलो चरणमा लडाकुहरूको शारीरिक योग्यताको जाँच गरिने सेनाले जनाएको छ । मापदण्डभित्र नपर्ने लडाकुहरूलाई स्वेच्छिक अवकाशको अवसर दिइने छ । झन्डै दुई महिनादेखि समायोजन रोजेका ३ हजार एक सय २३ लडाकु नेपाली सेनाको जिम्मा रहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालगन्ज । बाँकेको भेरी अस्पतालमा १९० नमुना परीक्षण गर्दा ५५.७८ प्रतिशतमा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा १९०

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री