सङ्घीयता पक्षधरहरूको संयुक्त मोर्चा बन्ने

१९ असार २०६९, मंगलवार १८:०४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १९ असार । एकीकृत नेकपा माओवादीले जातीय सङ्घीयताका पक्षधरहरूसँग संयुक्त मोर्चा बनाउने पहल थालेको छ । संयुक्त मोर्चा बनाउने प्रयासस्वरुप आज प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईले विभिन्न राजनीतिक दल संवद्ध आदिवासी जनजाति नेता तथा जनजाति आन्दोलनका अगुवाहरूसँग संयुक्त छलफल गर्नुभएको छ । छलफलमा जातीय सङ्घीयता पक्षधरहरूको मोर्चा बनाउने विषयमा सहमति भएको जनजाति नेताहरूले बताएका छन् । प्रधानमन्त्रीसँगको छलफलपछि आदिवासी जनजाति महासङ्घका पूर्व महासचिव डा. ओम गुरुङले विगतमा पटक पटक बनाइएको मोर्चाहरू प्रभावहीन भएकोले अब मुद्दा स्थापित गर्न सक्ने खालको मोर्चा बनाउनुपर्ने विषयमा छलफल भएको जानकारी दिनुभयो । प्रधानमन्त्रीसँगको छलफलमा जनजाति नेताहरूले विगतमा भएको सहमतिहरूलाई जोगाउने गरी संविधानसभा पुनःस्थापना गरिनुपर्नेमा जोडदिएका थिए । प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटामार भएको छलफलमा एमाले उपाध्यक्ष अशोक राई, पोलिटब्यूरो सदस्यहरू पृथ्वी सुब्ब गुरुङ, विजय सुब्बा, काङ्ग्रेस इन्द्रबहादुर गुरूङ, जीप छिरिङ शेर्पा र आदिवासी जनजाति महासङ्घका पूर्व महासचिव ओम गुरुङलगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

काठमाडौँ । नक्कली पीसीआर रिपोर्ट दिने सुरिया हेल्थ केयरको लाइसेन्स निलम्बन गरिएको छ । राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशालाले नक्कली रिपोर्टका बारेमा

काठमाडौं । आज देशका धेरैजसो स्थानमा बिहानैदेखि वर्षा भइरहेको जल तथा मौसम विज्ञान विभागले जनाएको छ। देशका विभिन्न क्षेत्रमा आज

काठमाडौं । सत्तारुढ नेकपा (एमाले) अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेता माधवकुमार नेपालबीच लामो समयको संवादहीनता तोडिएसँगै राजनीतिक