सङ्घीयता पक्षधरहरूको संयुक्त मोर्चा बन्ने

१९ असार २०६९, मंगलवार १८:०४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १९ असार । एकीकृत नेकपा माओवादीले जातीय सङ्घीयताका पक्षधरहरूसँग संयुक्त मोर्चा बनाउने पहल थालेको छ । संयुक्त मोर्चा बनाउने प्रयासस्वरुप आज प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईले विभिन्न राजनीतिक दल संवद्ध आदिवासी जनजाति नेता तथा जनजाति आन्दोलनका अगुवाहरूसँग संयुक्त छलफल गर्नुभएको छ । छलफलमा जातीय सङ्घीयता पक्षधरहरूको मोर्चा बनाउने विषयमा सहमति भएको जनजाति नेताहरूले बताएका छन् । प्रधानमन्त्रीसँगको छलफलपछि आदिवासी जनजाति महासङ्घका पूर्व महासचिव डा. ओम गुरुङले विगतमा पटक पटक बनाइएको मोर्चाहरू प्रभावहीन भएकोले अब मुद्दा स्थापित गर्न सक्ने खालको मोर्चा बनाउनुपर्ने विषयमा छलफल भएको जानकारी दिनुभयो । प्रधानमन्त्रीसँगको छलफलमा जनजाति नेताहरूले विगतमा भएको सहमतिहरूलाई जोगाउने गरी संविधानसभा पुनःस्थापना गरिनुपर्नेमा जोडदिएका थिए । प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटामार भएको छलफलमा एमाले उपाध्यक्ष अशोक राई, पोलिटब्यूरो सदस्यहरू पृथ्वी सुब्ब गुरुङ, विजय सुब्बा, काङ्ग्रेस इन्द्रबहादुर गुरूङ, जीप छिरिङ शेर्पा र आदिवासी जनजाति महासङ्घका पूर्व महासचिव ओम गुरुङलगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पार्टीमा बाटो बिराएकालाई फर्केर आउन आग्रह गरेका छन् । अखिल नेपाल

काठमाडौं । नेकपा एमालेको संस्थापन पक्षका सांसद नारदमुनि रानाले संसद पुनःस्थापना र अहिलेको सरकार सर्वोच्च अदालतले बनाइदिएको भनेपछि संसदको अन्तर्राष्ट्रिय

काठमाडौं । सांसद उमेश श्रेष्ठ स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका छन् । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले सांसद श्रेष्ठलाई स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त गरेका

म्याग्दी । पहिराले थुनिएको म्याग्दीको धवलागिरि गाउँपालिका-१ स्थित गुर्जाखोला तलाउ भरिएर प्राकृतिकरूपमा बग्न थालेको छ । गुर्जाको खास्टा भन्ने ठाउँमा