कन्चनपुर र डडेलधुरामा व्यवस्थित सूचना प्रणाली

१९ असार २०६९, मंगलवार १७:५५ मा प्रकाशित

कन्चनपुर, १९ असार । सुदूरपश्चिमको कन्चनपुर र डडेल्धुरामा नेपालमै पहिलो पटक व्यवस्थित सूचना प्रणालीको विकास गर्न राज्यले पहल थालेको छ । नागरिकप्रति स्थानीय निकायको जवाफदेहिता बढाउन संघिय मामिला तथा स्थानीय विकास मन्त्रालयले यी दुई जिल्लामा सूचना प्रणालीको विकास गर्न पहल थालेको हो । अब नागरिकहरुको पारिवारिक विवरण अध्यावधिक गरिने संयोजक इन्द्र भुजेलले जानकारी दिनुभयो । कंचनपुर र डडेल्धुरामा सुरु भएको मानव विकास तथा सामाजिक सुरक्षा नमूना परियोजनाबाट केन्द्र तथा स्थानीय सरकारको सामाजिक सुरक्षा सेवा प्रवाह गर्ने क्षमताको विकास गर्नेछ । परियोजनामा मुख्य रुपमा घरधुरी दर्ता प्रकृया अन्तरगत पारिवारिक विवरण संकलन गर्ने र त्यसैका आधारमा गरिबीका वैकल्पिक सुचकाङ्क प्रयोग गरि विपन्नताको स्तर निर्धारण गरिने संयोजक भुजेलले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

एप्पल र सामसुङ इलेक्ट्रोनिक्सले ट्याब्लेट कम्प्युटरको बजारमा क्रमशः पहिलो र दोस्रो स्थान ओगट्न सफल भएका छन् । २१ औं काउन्टरपोइन्ट

काठमाडौं । जल तथा मौसम विज्ञान विभागले दूरसञ्चार सेवाप्रदायकसँग सहकार्य गरेर बाढीको पूर्वसूचना सर्वसाधारणको मोबाइलमा पठाउन थालेको छ । बाढी पूर्वानुमान

विश्वकै अग्रणी सूचना प्रविधि कम्पनी एप्पलले तार विना चार्ज गर्न मिल्ने आइप्याड चाडै नै बजारमा ल्याउने जनाएको छ । अहिले

काठमाडौँ । अमेरिकी अन्तरिक्ष निकाय नासाले यो दशकको अन्त्यसम्ममा शुक्रग्रहबारे जान्न दुईवटा अन्तरिक्ष मिसन सञ्चालन गर्ने जनाएको छ। सँगैको पृथ्वी