कन्चनपुर र डडेलधुरामा व्यवस्थित सूचना प्रणाली

१९ असार २०६९, मंगलवार १७:५५ मा प्रकाशित

कन्चनपुर, १९ असार । सुदूरपश्चिमको कन्चनपुर र डडेल्धुरामा नेपालमै पहिलो पटक व्यवस्थित सूचना प्रणालीको विकास गर्न राज्यले पहल थालेको छ । नागरिकप्रति स्थानीय निकायको जवाफदेहिता बढाउन संघिय मामिला तथा स्थानीय विकास मन्त्रालयले यी दुई जिल्लामा सूचना प्रणालीको विकास गर्न पहल थालेको हो । अब नागरिकहरुको पारिवारिक विवरण अध्यावधिक गरिने संयोजक इन्द्र भुजेलले जानकारी दिनुभयो । कंचनपुर र डडेल्धुरामा सुरु भएको मानव विकास तथा सामाजिक सुरक्षा नमूना परियोजनाबाट केन्द्र तथा स्थानीय सरकारको सामाजिक सुरक्षा सेवा प्रवाह गर्ने क्षमताको विकास गर्नेछ । परियोजनामा मुख्य रुपमा घरधुरी दर्ता प्रकृया अन्तरगत पारिवारिक विवरण संकलन गर्ने र त्यसैका आधारमा गरिबीका वैकल्पिक सुचकाङ्क प्रयोग गरि विपन्नताको स्तर निर्धारण गरिने संयोजक भुजेलले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अमेरिकी अन्तरिक्ष निकाय नासाले मङ्गल ग्रहमा एक सानो हेलिकप्टर सफलतापूर्वक उडाएको छ। इन्जेन्युएटी नामको ड्रोन एक मिनेटभन्दा कम समय हावामा

काठमाडौं । सञ्चार तथा सूचना प्रविधिमन्त्री पार्वत गुरुङले नेपालमा ‘फाइभजी’ सेवा चाँडै नै परीक्षण गर्ने तयारी भइरहेको बताउनुभएको छ ।

काठमाडौँ । विदेशी वायुसेवा कम्पनीहरुले नेपाली आकाशमा उडान गर्दा अब दूरसञ्चार सेवा उपयोग गर्न पाउने भएका छन् । नेपाल दूरसञ्चार

नेपालको आफ्नै भू–उपग्रह (स्याटेलाइट) राख्न आवश्यक अध्ययनका लागि पाँच कम्पनी छनोट (सर्टलिस्ट) मा परेका छन् । स्याटेलाइटको अध्ययन गर्न नौ