मधेसी मोर्चासहितको तीन दलको बैठक एमालेद्धारा बहिस्कार

१९ असार २०६९, मंगलवार ०९:२८ मा प्रकाशित


काठमाडौ, १९ असार । प्रधानमन्त्रीले बोलाएको मधेसी मोर्चा सहितको तीन दलको शिर्ष बैठक नेकपा एमालेले बहिस्कार गरेको छ । राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठन र राजनीतिक निकासको बाटो पहिल्याउन भन्दै सरकारले आज प्रमुख दलहरुको बैठक बोलाएको हो । बैठकमा सरकारले ल्याउन लागेको बजेट, सयुक्त सरकार र संविधानसभाका विवादित विषयको टुङगो लगाउने विषयमा छलफल हुनेछ । बैठक बिहान माओवादी अध्यक्ष प्रचण्ड निवास लाजिम्पाटमा बोलाइए पनि एमालेले सहभागिता नजनाउने बताएपछि बेलुका सारिएको छ । संविधानसभा विघठनपछि एकपटक छलफल भए पनि आरोप प्रत्यारोपमा लागेका दलहरु आज सयुक्त छलफलमा जुट्न लागेका हुन । एकीकृत नेकपा माओवादी, नेपाली कांग्रेस,नेकपा एमाले र मधेसी मोर्चाको सयुक्त बैठक बोलाइए पनि एमालेले भने सहभागिता नजनाउने भएको छ । सरकारले बजेटमा सहमति जुटाउन छलफल बोलाएको भन्दै एमालेले छलफलमा नजाने बताएको छ । सदभावना पार्टीका अध्यक्ष तथा स्वास्थ्यमन्त्री राजेन्द्र महतोले माओवादी र मोर्चाबीच हिजो भएको सहमति अनुसार आज सबै विषयमा छलफल हुने बताउनुभयो । संविधानका विवादित विषयमा सबै विकल्प खुला राखिएको र बजेट र अरु विषयलाई प्याकेजमा समाधान गर्ने प्रस्ताव सरकार तर्फबाट राखिने पनि महतोले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लुम्बिनीका प्रदेश प्रमुख अमिक शेरचनले प्रदेशसभा बैठक आह्वान गर्नुभएको छ । साउन २७ गते १: ०० बजे प्रदेश प्रमुखबाट प्रदेशसभाको

कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण आज एकै दिन तीन हजार ९३८ जनामा देखिएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले सार्वजनिक गरेको तथ्याङ्कअनुसार

हुम्ला । मुगु र हुम्ला जिल्ला जोड्ने लिंक रोड निर्माण गरे पनि कर्णाली नदीमा पुल निर्माणमा ढिलाइ भएको छ ।

काठमाडौं । तीन साता बितिसक्दा पनि प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मन्त्रिपरिषदलाई पूर्णता दिन सकेका छैन । मन्त्रालयको टुंगो लाग्नु त परैजाओस्