संविधान सभाको पुनर्स्थापना हुनसक्ने: एमाले नेता नेपाल, नेपाललाई हङकङमा कालो झण्डा

१९ असार २०६९, मंगलवार ०३:४७ मा प्रकाशित

हङकङ, १८, असार । नेकपा एमाले बरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाललाई हङकङमा रहेका नेपालीहरुले कालो झण्डा देखाएका छन् । नेपाललाई संविधान नबनाएको र एकल पहिचानसहितको संघीयता नस्वीकारेको भन्दै कालो झण्डा देखाइएको हो । एमाले हङकङ कमिटिले आयोजना गरेको अन्तर्क्रिया कार्यक्रममा सहभागी एक समूहले ‘संघीयता विरोधी-मूर्दावाद’, ‘एकल पहिचानसहितको संघीयता-जिन्दावाद’ भन्ने नारा लगाउँदै कालो झण्डा देखाएका थिए ।
नाराबाजी गर्नेहरुले कार्यक्रमस्थल छाडेपछि नेता नेपालले आफूलाई एमालेभित्र आदिवासी जनजातिमैत्री नेता भएको दावी गर्दै ‘म जस्तोलाई नै विरोध गर्दा मेरो चित्त दुख्यो’ भन्दै नेता नेपालले ‘सबैले समान अवसर पाउनु पर्छ भनेर एमालेभित्र आफुले वकालत गरिरहेको छु,’ भन्नुभयो ।
नेता नेपालले संविधान निर्माणको लागि पहिला राजनैतिक दलहरुले समझदारीको दस्तावेज तयार गर्नु पर्ने र त्यसपछि उपयुक्त विकल्पको खोजी गर्नु पर्ने भन्दै उयुक्त विकल्प आए संविधान सभाको पुनर्स्थापना हुनसक्ने बताउनुभयो । अबको चुनाव संविधान सभाको नभएर संसद र स्थानीय निकायको मात्र हुनसक्ने दाबी गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पहिरोका कारण सिद्धार्थ राजमार्ग र तानसेन-तम्घास सडक अवरुद्ध भएको छ । सिद्धार्थ राजमार्गका धेरै ठाउँमा पहिरो खसेको र

नवलपरासी । नवलपुर (नवलपरासी पूर्व) को मध्यविन्दु नगरपालिका-१० मा पर्ने तीन वटा खहरेखोलाको डाइभर्सन बाढीले बगाएपछि पूर्व-पश्चिम राजमार्ग अवरुद्ध भएको

बागलुङ । निरन्तरको वर्षाका कारण बागलुङका दुई ठूला राजमार्ग अवरुद्ध भएका छन् । राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाका रूपमा रहेको मध्यपहाडी पुष्पलाल

चितवन । विकास गतिमा तीव्ररुपमा अघि बढिरहेको भरतपुर महानगरपालिकामा योजना लिएर गएपछि रित्तो हात फर्किनु पर्दैन । महानगरभित्रका वडाध्यक्षहरू योजना

आजको प्रमुख समाचार