ढाड भाँचिएर घाइते गुल्मीकी हिमालाई न्युयोर्कबाट मैनालीको सहयोग

३० फाल्गुन २०७२, आईतवार ००:३२ मा प्रकाशित

न्युयोर्क । गुल्मी रेसुंगा नगरपालिका १४ मा बस्दै आएकी बर्ष ३० की हिमा तङनामी मगरलाई न्युयोर्क निवासी चर्चित नेपाली रक्तदाता अर्जुनप्रसाद मैनालीको पहलमा बारी किनिदिने जनाइएको छ । अन्तर्राष्ट्रिय महिला दिवश ८ मार्चका अवशरमा हिमालाई करिब एक रोपनी बारी किनिदिनका लागि आफूले पहल सुरु गरेको र सहयोग गर्न इच्छुकले मार्च १ सम्म आफूलाई सम्पर्क गर्न मैनालीले अनुरोध गर्नुभएको थियो । कतैबाट सहयोग नजुटे आफू एक्लैले भएपनि सहयोग गर्ने मैनालीको भनाई छ ।
गत भदौ २४ मा साँझ दाउरा काट्न रूख चढ्दा रुखबाट खसेर हिमाको ढाड र पेटमा गम्भीर चोट लागेको थियो । उनको ढाडदेखि तलको भाग नचल्ने भएको छ भने अवस्था चिन्ताजनक रहेको छ । तानसेन–तम्घास सडकखण्डको उर्लेनीमा ढुङ्गा जिविका चलाउँदै आएका दम्पत्तिले त्यसैबाट दस बर्षकी छोरी सहित तीन सन्तानको पालनपोषण गर्दै आएका थिए । उनीहरुको १३ बर्षको छोरो भारतमा काम गर्न गएका छन् । गरिब हिमा घाइते भएपछि पीडा थाम्न नसकेर श्रीमान कृष्णबहादुर तङनामी मगरले एक महिनाअघि विष सेवन गरेका थिए । उनलाई छिमेकीहरूले पाल्पा अस्पताल लगेपछि उनी बाँच्न सफल भएपनि काम गर्न सक्ने अवस्थामा छैनन् । श्रीमती बचाउन नसक्ने देखेपछि श्रीमान भएर बाँच्नुको अर्थ नभएको भन्दै उनले विष सेवन गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

इन्डियानापोलिस । अमेरिकाको इन्डियानापोलिस शहरमा बिहीबार अबेर साँझ एक व्यक्तिले अन्धाधुन्ध चलाएको गोली लागेर कम्तीमा आठ जनाको मृत्यु भएको छ

अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनले अमेरिकाले आगामी सेप्टेम्बर महिनाको ११ तारिखसम्ममा अमेरिकाले अफगानिस्तानमा रहेका आफ्ना सैनिक फिर्ता ल्याउने बताउनुभएको छ ।

न्यूयोर्क । अमेरिकाको साउथ क्यारोलाइनामा बन्दुकधारीले अन्धाधुन्ध गोली प्रहार गर्दा एकै परिवारका पाँचजनाको मृत्यु भएको छ । दुई बालबालिकासहित पाँचजनाको

अमेरिकाको राजधानी वासिङटनस्थित अमेरिकी संसद भवनको कम्प्लेक्समा आक्रमण हुँदा एक प्रहरी अधिकारी मारिएका छन् । आक्रमणमा अन्य एक अधिकारी घाइते