अब माओवादीबिनाको सरकार ः खनाल

१८ असार २०६९, सोमबार १०:४९ मा प्रकाशित


काठमाडौं, असार १८ । राष्ट्रिय सकमतिको सरकार निर्माणको अपरिहार्यता बारे अनेक छलफल र बहस चलिरहेको सन्दर्भबीच नेकपा एमालेका अध्यक्ष झलनाथ खनालले भाबी सरकार माओवादीबाहेकको हुन पनि सक्ने अभिव्यक्ति दिएर नयां राजनीतिक तरंग पैदा गरिदिएका छन् । बिराटनगरमा हुने पार्टी कार्यकताभेलामा सहभागी हुन सोमबार त्यहां पुगेका अध्यक्ष खनालले बाबुराम भट्टराई नेतृत्वको सरकारले वैधानिकता गुमाइसकेको दोहोर्याउंदै अब पनि राष्ट्रिय सहमतिकै आधारमा सरकार बन्ने तर त्यो सरकार माओवादीबाहेकको हुनसक्ने सम्भावना अत्याधिक रहेको बताए ।
राष्ट्रिय सहमतिका लागि बाबुरामले जम्मा ४५ दिन मागेकोमा यस्ता धेरै ४५ दिन बितिसकेकाले अब बाबुरामले बाटो छोडिदिनुपर्ने उल्लेख गरे । राष्ट्रिय सहमतिको सरकारले मात्र मुलुकको राजनीतिक निकास दिन सक्ने अभिव्यक्ति भने खनालले दोहोर्याइ रहे । अब बन्ने सहमतिको सरकारले नै संविधानसभा ब्युंताउने या निर्वाचनमा जाने भन्ने विकल्पका बारेमा फैसला गर्ने खनालले स्पष्ट पारे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौैँ । गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए)को अध्यक्ष पदका लागि कुल आचार्यले उम्मेदवारी घोषणा गरेका छन् । आइतबार उम्मेदवारी घोषणा गर्दै

काठमाडौं। हरेक वर्ष २६ सेप्टेम्बरका दिन अन्तर्राष्ट्रिय परमाणु हतियार निर्मूल दिवस मनाइन्छ । संयुक्त राष्ट्रसंघको महासभाले डिसेम्बर २०१३ मा २६

काठमाडौ ।नेपाली कांग्रेसको १४औं महाधिवेशनअन्तर्गत अहिले विभिन्न जिल्लामा पालिका तहको अधिवेशन जारी छ । शनिबारदेखि ५४ जिल्लामा पालिका तहको अधिवेशन

रुपन्देही । नेपाली कांग्रेसका नेता पुष्पा भुसाल र मानबहादुर विकको गृहजिल्ला अर्घाखाँचीमा छ स्थानीय तहमध्ये अधिवेशन भएका पाँचवटै पालिकामा देउवा