‘मधेस–समस्याले अब निकास पाउँछ’

महेन्द्र यादव 
२६ फाल्गुन २०७२, बुधबार ०९:०० मा प्रकाशित

नवनिर्वाचित पार्टीसभापति शेरबहादुर देउवाले पहिल्यै भन्नुभएको छ कि यदि आफू पार्टीसभापति निर्वाचित भएमा मधेसका समस्यालाई उपयुक्त ढङ्गबाट सम्बोधन र समाधान गर्नेछु । मधेसी जनता, मधेसवादी दलहरू र सरोकारवाला अन्य सबै पक्षसँग बसेर, छलफल गरी यथाशक्य छिटो निकास निकाल्ने कुरा मेरो प्राथमिकताको विषय बन्नेछ भनेर उहाँले हामीसँग भन्दै आउनुभएको थियो । यसमा अब नेता देउवाले सकारात्मक पहलकदमी लिनुहुनेछ भन्नेमा म विश्वस्त छु । मधेस समस्या समाधानको निम्ति यो देशमा कुनै नेतासँग प्रभावकारी फर्मुला छ भने त्यो नेता देउवासँग नै छ । उहाँले सीमाङ्कनलगायत मधेसका जे–जे मुद्दा छन्, म पार्टीसभापति भएपछि सरसल्लाहबाट समाधान गर्नेछु भनेर पटक–पटक जुन प्रतिबद्धता जनाउनुभएको थियो, अब यसले मूर्तरूप पाउने सम्भावना बढेर गएको छ ।

नेपालमा जति पनि राजनीतिक दलहरू छन्, सबैलाई समेट्ने, को–अर्डिनेसन गरेर अघि बढ्ने क्षमता नेता देउवामा छ, यो उहाँको विशेष खुवी नै हो भन्छु म । विगतमा पनि उहाँले यो क्षमता प्रदर्शन गर्नुभएको छ र अब पनि यही क्षमताको आधारमा उहाँले समस्या समाधान गर्नुहुनेछ । सङ्घीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्रात्मक संविधान कार्यान्वयनको मार्गमा यतिबेला जुन जटिलता पैदा भएको महसुस गरिएको छ, यस विडम्बनापूर्ण परिस्थितिलाई चिर्न नेता देउवाको नेतृत्वले अहम् र अविष्मरणीय भूमिका निर्वाह गर्नेछ । त्यसैले मधेसका जनताले पनि उहाँमाथि ठूलो विश्वास गरेर सभापतिका लागि अत्यधिक मत दिएका हुन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

स्थानीय सरकार सञ्चालन ऐन, २०७४ को दफा ४७ बमोजिम प्रत्येक स्थानीय तहमा उपाध्यक्ष÷उपप्रमुखको संयोजकत्वमा न्यायिक समिति गठन गरिएको छ ।

बाबा राजेश्वरी थापा, भियना, अष्ट्रिया । सन् २०१९ को अन्त्यमा चीनको वुहान शहरबाट शुरु भएको कोरोना भाइरस संक्रमणका कारण आजको

नेपाली र विदेशी सञ्चारमाध्यममा गत मङ्सिर २३ गते एउटा विषयले निकै चर्चा पायो । सो दिन विश्वले नेपाललाई चिन्ने सगरमाथाको

लोकतान्त्रिक आन्दोलनको सफलतासँगै नयाँ संविधान जारी गरिएपछि मुलुकमा स्थिरता र समृद्धिका लागि जनादेशप्राप्त सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) को नेतृत्व