पूर्ण बजेट आउने प्रचण्डको दाबी

१८ असार २०६९, सोमबार ०९:४४ मा प्रकाशित


काठमाडौं १८ असार । प्रतिपक्षी दलहरुले राष्ट्रिय सहमति नभई पूर्ण आकारको बजेट आउन नदिने बताइरहेका बेला एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष दाहालले पूर्ण बजेट नै आउने दाबी गर्नुभएको छ । कामचलाउ सरकारले पूर्ण बजेट ल्याउन नपाउने भन्दै परेको रिटमा सर्वोच्च अदालतले अन्तरिम आदेश गर्न नपर्ने फैसला सुनाएपछि पूर्ण बजेटका लागि सर्वोच्च अदालतले ढोका खोलीदिएको टिप्पणी गर्दै अध्यक्ष दाहालले बजेटका लागि बाटो खुलेको बताउनुभएको हो । उद्योग बाणिज्य महासंघका प्रतिनिधि मण्डलसंग आज बिहान भएको भेटमा दाहालले सर्वोच्चको फैसलाले सहज वातावरण सिर्जना गरेको भन्दै समयमै पूर्ण बजेट आउनेमा आस्वस्त हुन आग्रह गर्नुभयो । प्रतिपक्षी दलहरुले एकलौटी किसिमबाट बजेट आउन नदिने बताइरहेका बेला माओवादी अध्यक्ष दाहालले पूर्ण बजेट नै आउने दाबी गर्नुलाई विपक्षी दलहरुले अस्वाभाविक रुपमा लिएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं।उपत्यकाको सुरक्षा केन्द्र सरकार मातहत राख्ने विषयमा दलहरू विभाजित भएका छन् । सिंहदरवारस्थित राज्य व्यवस्था तथा सुशासन समितिको सभाकक्षा सोमबार भएको

रोम।इटालीले झण्डै ७० वर्षयताकै सबैभन्दा खराब खडेरीको सामना गरिरहेको छ । खडेरीपछि सरकारले पो नदी वरपरका धेरै क्षेत्रमा आपतकालीन अवस्था

काठमाडौं । रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले युक्रेनको लिसेचान्स्क सहर कब्जा गरेपछि आफ्ना रक्षामन्त्रीलाई युक्रेनमा आक्रमण जारी राख्न आदेश दिएका छन्।

झापा । पूर्वी नाका काँकडभिट्टा भएर कृषिजन्य वस्तुको निर्यातभन्दा आयात वढी भएको छ । चालु आर्थिक वर्षको ११ महिनामा सो