सरकारलाई पूर्ण बजेट ल्याउने अदालतले नै संबैधानिक बाटो खोलिदियो

१७ असार २०६९, आईतवार १७:३४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १७ असार । प्रतिपक्षीहरुले सहमति विना सरकारले पूर्ण बजेट ल्याउन नसक्ने बताईरहेको बेला सर्वोच्च अदालतले पूर्ण बजे ल्याउन बाटो खोलिदिएको छ । सर्वोच्च अदालतले सरकारले पूर्ण बजेट ल्याउ खोजेको भन्दै रोक्न परेको रिट निवेदनमा अन्तरिम आदेश दिनु नपर्ने ठहर गरेपछि सरकारलाई पूर्ण बजेट ल्याउने बाटो खुलेको हो । न्यायाधीशद्वय दामोदरप्रसाद शर्मा र रामकुमार साहको संयूक्त ईजलासले  उक्त आदेश गरेको हो ।

सर्वोच्चमा राजनीतिक सहमति विना नै पूर्ण बजेट ल्याउने तयारी सरकारले गरेको भन्दै रोक्न अन्तरिम आदेश माग्दै निवेदन दिइएको थियो । न्यायाधीस द्वयले भने राजनीतिक सहमति भन्ने विषय अमूर्त रहेको उल्लेख गर्दै बजेट नल्याउनका लागि अन्तरिम आदेश दिन नपर्ने आदेश आइतवार गरेको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेको बरिष्ठ नेता माधव नेपाल पक्ष सरकारमा सहभागी हुने भएको छ । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले स्थायी कमिटी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ३ हजार ८ सय ९९ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने २० जनाको

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसले देशभरका आठ लाख ५२ हजार ७११ जनालाई क्रियाशील सदस्यता प्रदान गरेको छ । कांग्रेसको क्रियाशील सदस्यता

काठमाडौं । चौधौं महाधिवेशनको निकट आइपुगेको दल नेपाली कांग्रेसको पदाधिकारी बैठक आज बिहान बस्न लागेको छ। आज बिहान ९ बजे